Падіння можуть підвищити ризик розвитку деменції у людей похилого віку – дослідження

Джерело: Medical News Today

Результати нового дослідження засвідчили, що травматичні падіння на 21% збільшують ризик подальшого діагностування хвороби Альцгеймера або інших форм деменції в літніх людей.

Команда вчених проаналізувала дані понад 2 мільйонів людей, які отримали травми внаслідок падіння. Їхній середній вік становив 78 років.

Дослідники з’ясували, що дорослі у віці понад 65 років, які мали досвід травматичної події, більш схильні до розвитку деменції.

Зокрема, 10,6% учасників дослідження після падіння отримали діагноз хвороби Альцгеймера або іншої форми деменції.

За словами дослідників, такі хвороби є результатом прогресуючої загибелі клітин мозку та нейронів. Цей стан здатний погіршуватися з часом. Водночас посиленню симптомів можуть сприяти травми голови, внаслідок яких ушкоджуються клітини головного мозку.

При цьому деякі типи черепно-мозкових травм можуть збільшити ризик певних типів деменції в подальшому житті. Загалом досвід травмування збільшував ймовірність розвитку когнітивного зниження серед літніх людей на 21%.

Тим часом провідна авторка дослідження Моллі Джарман зауважила, що зв’язок може бути і зворотнім, адже хворі на деменцію через когнітивні порушення часто мають складнощі з координацією.

Не виключено, що перші симптоми розладів могли стати причиною того, що учасники дослідження зазнавали травмування.

Самі ж автори дослідження стверджують, що падіння певної частини учасників дослідження могли бути передвісниками деменції. Тобто травмування може як збільшувати ризики розвитку захворювання, так і бути його ознакою.

Довідка. Деменція – незворотне погіршення когнітивних функцій. Ознаками цього стану є втрата здатності логічно мислити, давати раду зі щоденними справами, пам’ятати та згадувати потрібну інформацію, відчувати емоцій тощо. Існує кілька форм деменції, зокрема хвороба Альцгеймера, васкулярна деменція, деменція з тільцями Леві.

Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.

Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.

Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.

Два британські винищувачі Typhoon, дислоковані у Польщі, двічі перехопили російські літаки над Балтійським морем минулого тижня. Це були перші бойові вильоти в межах операції Chessman, яку Велика Британія виконує спільно зі Швецією для захисту східного флангу НАТО.

20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння.  Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.