Генпрокурор звільнив Вербицького з правоохоронного органу за «власним бажанням»
Джерело: Андрій Костін в інтерв’ю Суспільному
Генеральний прокурор України Андрій Костін підписав наказ про звільнення свого колишнього заступника Дмитра Вербицького з органів прокуратури за власним бажанням.
8 жовтня Вербицький написав заяву на звільнення з органів прокуратури. Костін одразу її підписав.
Зауважимо, Вербицького звільнили з посади заступника генпрокурора після розслідування “Схем”, але той залишався у статусі прокурора.
Нині службове розслідування стосовно Вербицького завершене. Результати передали до НАБУ. Втім, що виявила ця перевірка – Костін не розповів.
Дмитро Вербицький – фігурант двох журналістських розслідувань. У першому журналісти розповіли про те, що Вербицький оселився в таунхаусі у котеджному містечку “Коник” у Києві, який придбав його племінник за довіреністю для одеського бізнесмена в шість разів дешевше від ринкової вартості. Після цього, НАБУ розпочало кримінальне провадження щодо можливого незаконного збагачення Вербицького.
У другому розслідуванні “Схеми” розповіли про дівчину Вербицького Христину Ільницьку, яка у 2024 році стала власницею нового Porsche і 3-поверхового котеджу в тому ж “Конику”, загальна вартість яких складає щонайменше 52 мільйони гривень – хоча її сукупний дохід, прозвітований перед державою за останнє десятиліття, склав трохи більше ніж 360 тисяч гривень.
- Заступника генерального прокурора Дмитра Вербицького відсторонили від виконання обов’язків після того, як він потрапив у корупційний скандал через журналістське розслідування.
- За рішення внести подання про звільнення ексголови Верховного суду Всеволода Князєва проголосували всі члени Вищої ради правосуддя.
- Народні обранці проголосували за звільнення Олександра Кубракова з посади віцепрем’єр-міністра з відновлення України – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України.
- Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм написав заяву про звільнення з посади.
Данія стане першою європейською країною, яка закріпить за людиною авторське право на її зовнішність, риси обличчя та голос. Такий крок спрямований на боротьбу з дипфейками — реалістичними фото- й відеоматеріалами, створеними штучним інтелектом без згоди людини.
У четвер, 3 липня, у віці 76 років померла акторка театру та кіно, заслужена артистка України Тетяна Шеліга.
В Україні 3 липня відзначають День зенітних ракетних військ Повітряних сил Збройних сил України.
У UAnimals нагадали, що війна Росії проти України завдає масштабної шкоди не лише людям, а й природі та екосистемам країни.
Активісти руху “Жовта Стрічка” повідомляють про суттєве збільшення випадків кишкових інфекцій серед дітей на тимчасово окупованих територіях Запорізької, Херсонської та Луганської областей.