Фіцо назвав журналістів «кровожерливими виродками» і пригрозив наглядом
Джерело: Детектор медіа з посиланням на Politico
8 жовтня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо на пресконференції назвав журналістів “кровожерливими виродками”, а згодом пригрозив створенням національної служби нагляду за медіа.
Фіцо розлютило запитання про напруженість у керівній коаліції. Він заявив, що з першого дня парламентських виборів медійники не залишали владу у спокої “ні на хвилину”.
Ви пішли проти нас, як кровожерливі виродки, — наголосив Фіцо.
Зокрема він згадав основні незалежні словацькі медіа Denník N, Denník Sme та Aktuality.sk, котрі критикували його уряд і з якими він припинив комунікацію. Прем’єр наголосив, що їхні матеріали є “чистою ненавистю”.
Щобільше, Фіцо звинуватив журналістів у травневому замаху на нього. Після цього, прем’єр-міністр заявив, що підтримує ідею створення національного органу з питань медіа та санкцій для журналістів, які не виправляють помилкові статті, додавши, що всі журналісти повинні пройти курси перекваліфікації.
Словацькі ЗМІ перебувають під тиском відтоді, як Фіцо вчетверте прийшов до влади восени минулого року. Його нинішній уряд скасував суспільний мовник RTVS і замінив його на Словацьке телебачення і радіо (STaR), яке, як побоюються прихильники свободи слова та інституції ЄС, може бути просто рупором правлячої коаліції.
- Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив про свою категоричну незгоду з можливим вступом України до НАТО. За його словами, під час його перебування на посаді, він не допустить ратифікації цього рішення словацьким парламентом.
- Також Роберт Фіцо заявив, що на боці України воюють нацисти. Виступаючи на заході вшанування пам’яті жертв Голокосту в словацькому місті Середь, він наголосив на тому, що міжнародна спільнота ігнорує факт наявності військових формувань в Україні, які використовують нацистську символіку.
- Європейський Союз готує пропозицію щодо санкцій проти Словаччини через порушення демократичних принципів, що може призвести до припинення фінансування з фондів ЄС.
За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.
Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.
Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.
Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.