Китай імпортує рекордні потоки російської нафти та вугілля – Bloomberg

Джерело: Bloomberg News

Минулого місяця китайський імпорт ключових енергетичних товарів з Росії зріс до історичного максимуму, посилюючи у такий спосіб зростання взаємозалежності двох країн.

Згідно з даними митниці, імпорт енергетичного та коксівного вугілля з Росії зріс до 10,6 мільйона тонн у червні, що перевищує загальний обсяг з Індонезії та Монголії, інших найбільших вантажопотоків до Китаю.

Найбільша економіка Азії виявилася життєво важливим джерелом експорту як нафти, так і вугілля для Росії, оскільки через повномасштабне вторгнення Росії в Україну західні покупці уникають постачання. 

Китай підтримує зв’язки з російським президентом Володимиром Путіним та відмовився приєднатися до санкцій під керівництвом США.

У сфері торгівлі вугіллям Росія з середини травня збільшила транспортні перевезення Трансбайкальською залізницею, яка з’єднується з прикордонним  китайським містом Маньчжурія. Крім того, за даними GRCoal Research Institute, існують плани щодо ще одного залізничного маршруту в Хейлунцзян в Китаї.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.