ЄС запровадив санкції проти Ірану за постачання ракет Росії

Джерело: пресслужба Ради ЄС

14 жовтня Рада Євросоюзу ухвалила санкції проти Ірану через постачання ним Росії балістичних ракет. Обмеження стосуватимуться семи фізичних та семи юридичних осіб, включаючи авіакомпанії.

У повідомленні акцентували, що до чорного списку потрапили зокрема ті, хто бере участь у передачі зброї Росії. Серед них заступник міністра оборони Сайєд Хамзех Галандарі та директори двох оборонних компаній.

Флагманський перевізник Iran Air більше не зможе літати до Європи. Раніше у нього були прямі рейси до Франкфурта, Гамбурга, Кельна, Парижа і Мілана. Під обмеження також потрапили Saha Airlines та Mahan Air.

У перелік включено фізичних та юридичних осіб, відповідальних за розробку та передачу безпілотних літальних апаратів, ракет та пов’язаних із ними технологій Росії для підтримки її агресивної війни проти України, а також збройним групам та організаціям, що підривають мир та безпеку на Близькому Сході та в регіоні Червоного моря.

Про те, що Росія отримала балістичне озброєння від Ірану, повідомило видання WSJ у вересні. У США, коментуючи це, зауважили, що будь-яке постачання озброєння Росії буде ескалацією війни в Україні.

Згодом іранський депутат Ахмад Бахшаєш Ардестані визнав факт передачі балістичних ракет Росії, попри офіційне заперечення Тегерана.

Тоді ж МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Ісламської Республіки Іран в Україні Шахріяра Амузегара, якому висловили глибоке занепокоєння української сторони у зв’язку із повідомленнями щодо можливого постачання Іраном балістичних ракет Російській Федерації.

Як мінімум, частину з цих ракет знищили в результаті обстрілу арсеналу ракетно-артилерійського озброєння біля селища Котлубань Волгоградської області РФ.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.