Тайвань повідомив про рекордну кількість винищувачів КНР у своєму повітряному просторі
Джерело: CNN
14 жовтня Пекін направив у бік Тайваню найбільшу за всю історію китайських військових навчань кількість винищувачів, повідомило Міноборони Тайваню, що загалом зареєструвало 153 військові літаки.
Крім того, у водах навколо острова перебувало 14 військових кораблів КНР і ще 12 приписаних до китайської берегової охорони.
Військові навчання, в яких брали участь китайські винищувачі, безпілотники, військові кораблі та судна берегової охорони, що імітують блокаду острова, Тайвань назвав “необґрунтованою провокацією”.
Китай назвав навчання “серйозним попередженням” у відповідь на промову президента Тайваню Лая Цінде, котрий заявив, що суверенітет Тайваню непорушний.
Пекін вважає Тайвань частиною своєї території і загрожує об’єднати острів із населенням понад 23 млн осіб із материковим Китаєм, застосувавши при необхідності військову силу.
Читайте також: Президент Тайваню порадив Китаю звернутися з територіальними претензіями до Росії
Зауважимо, нещодавно Міністерство оборони Тайваню повідомило про високу військову активність Китаю довкола острова. Протягом доби військові зафіксували 66 бойових літаків і 7 кораблів китайської армії, які проводили патрулювання та маневри.
Згодом стало відомо, що уряд Тайваню готує державні служби та інфраструктуру до роботи у воєнний час через агресивну позицію Китаю. Програма реформ передбачає збільшення чисельності сил цивільної оборони, створення запасів продовольства й енергоносіїв, посилення екстреної медичної допомоги та зміцнення інфраструктури зв’язку.
- За оцінками Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS), Китай може захопити Тайвань без жодного пострілу і має для цього декілька варіантів.
- Китай погрожує запровадити смертну кару в крайніх випадках для “завзятих” прихильників незалежності Тайваню.
- Держдепартамент США схвалив продаж Тайваню БпЛА і ракет на суму близько 360 млн доларів. Агентство Пентагону зі співробітництва у сфері безпеки та оборони підтвердило рішення щодо угоди.
27 липня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформу Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.
27 липня прем’єр-міністерка Юлія Свириденко розповіла, що у перший тиждень роботи оновленого складу Кабміну розглянули кілька важливих напрямків роботи, зокрема в економічній та оборонній галузі.
Одна з найвідоміших зірок нічного неба – червоний надгігант Бетельгейзе – ймовірно, має зоряного супутника. Це відкриття може пояснити давню загадку дивної зміни яскравості зірки, яка десятиліттями інтригувала науковців.