Українські армійці взяли у полон 17 російських військових на Торецькому напрямку

Джерело: пресслужба бригади НГУ “Азов”

На Торецькому напрямку бійці 12-ої бригади спеціального призначення “Азов” спільно із суміжними підрозділами взяли в полон 17 солдатів російської армії.

У повідомленні уточнили, що взяття ворога у полон відбулося під час відбиття ворожих штурмів і контратак в районі Нью-Йорка.

Росіяни приїхали з різних куточків РФ, деякі з них є співучасниками воєнних злочинів. Усі їхні свідчення передадуть відповідним органам для подальшого розслідування.

“Азов” продовжує поповнювати обмінний фонд задля якнайшвидшого повернення побратимів з полону. Бійці бригади гарантують збереження життя усім росіянам, які прийняли рішення скласти зброю і здатися, – додали у пресслужбі.

Зауважимо, у російському полоні перебувають близько 700 бійців полку “Азов”, розповіла керівниця патронатної служби бригади Олена Толкачова. За її словами, кількість полонених становить приблизно 680 осіб, але конкретизувати точну цифру складно через відсутність повної інформації.

Ці бійці вже понад два роки утримуються у полоні. Толкачова уточнила, що полонені – це ті, кого Росія цілеспрямовано переслідувала, оскільки вони були основою бойових сил “Азова”. Вона також пояснила різницю в раніше оприлюднених даних, де мовилося про 900 полонених.

14 вересня відбувся обмін полоненими. Цього разу вдалось повернути 103 військових. Зокрема 82 рядових та сержантів і 21 офіцера. Крім того, вдалось обміняти 23 бійці бригади “Азов”. За день до цього, 13 вересня, в Україну повернулись з полону 49 цивільних та військових.

За оцінками аналітиків, українська операція в Курській області спричинила збільшення стимулів для Росії до участі в обміні військовополоненими. Загалом 14 вересня Україна та Росія провели третій обмін військовополоненими з моменту початку операції ЗСУ на Курщині.

  • Видання The Washington Post повідомляє, що українські сили взяли в полон щонайменше 247 російських солдатів після вторгнення в Курську область Росії. Журналісти проаналізували понад 130 фотографій і відеозаписів, більшість з яких були зроблені українськими військовими та розповсюджені в соціальних мережах.
  • Ні український, ні російський уряд не надали точних даних щодо кількості полонених під час Курської операції. За словами начальника української в’язниці, куди доставляють полонених, через неї пройшли вже 320 російських солдатів, більшість з яких є військовозобов’язаними.
  • Співробітники Служби безпеки України разом з іншими Силами оборони активно працюють над поповненням обмінного фонду шляхом взяття в полон військовослужбовців РФ на полі бою. Організація обмінів і повернення українських захисників та цивільних громадян додому з російського полону є одним із надпріоритетних завдань, заявив голова СБУ Василь Малюк.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 жовтня. З початку доби відбулося 112 бойових зіткнень.

16 жовтня відбулось 44-те чергове засідання Комісії із захисту Чорного моря від забруднення, на якому Україна заблокувала головування РФ.

У 2024 році Україна здійснила понад 7 000 ударів по російській території. Ексклюзивну інформацію журналісти отримали від одного з українських підрозділів БпЛА далекого радіусу дії.

Рада Європи у Страсбурзі назвала знищення культурної спадщини в Україні під час повномасштабної війни РФ порушенням міжнародного гуманітарного права. Конгрес місцевої та регіональної влади ухвалив декларацію про руйнування культурної спадщини в Україні, повідомили у Раді.

У серпні командиром 107 окремого батальйону територіальної оборони було призначено Сергія Салаватова. Журналісти-розслідувачі опублікували дані, які свідчать про його колишні зв’язки з “ДНР”.