Розроблено метод лікування діабету, після якого 86% пацієнтів не потрібна інсулінотерапія
Джерело: ueg
Вчені представили результати дослідження нової стратегії лікування діабету другого типу, яка може значно зменшити або й зовсім усунути потребу в інсулінотерапії.
Цей інноваційний підхід, який поєднує нову процедуру, відому як ReCET з семаглютидом (більш відомим під торговими марками Ozempic чи Wegovy), призвів до скасування інсулінотерапії для 86% пацієнтів.
У світі 422 мільйони людей страждають на діабет 2 типу, а ожиріння є значним фактором ризику. Інсулінотерапія, хоч і використовується для контролю цукру в крові, може викликати побічні ефекти, зокрема збільшення ваги, ускладнюючи лікування. Тому необхідні альтернативні стратегії лікування.
Як проводили лікування
У першому дослідженні на людях взяли участь 14 осіб віком від 28 до 75 років. Кожен учасник пройшов процедуру ReCET (рецелюляризація за допомогою електропорації).
Електропорація – це операція, яка застосовує контрольовані електричні імпульси для створення невеликих незворотних отворів у мембранах клітин, і зазвичай використовується для полегшення доставки ДНК у клітини. Тут вона використовується для підвищення чутливості організму до власного інсуліну (хоча точний механізм, який стоїть за цим, ще не до кінця зрозумілий).
Після ендоскопічної процедури учасники протягом двох тижнів дотримувалися суворої низькокалорійної рідкої дієти. Потім вони почали курс прийому препарату семаглютид.
Через 6 і 12 місяців спостереження 86% учасників (12 з 14) більше не потребували інсулінотерапії. Вони не потребували її і через 24 місяці. Згідно з пресрелізом, не зафіксовано жодних серйозних побічних ефектів. Лише один пацієнт не зміг переносити максимальну дозу семаглютиду через нудоту.
Що кажуть дослідники
Докторка Селін Буш, провідна авторка дослідження, задоволена результатами.
“Ці результати є дуже обнадійливими і свідчать про те, що ReCET є безпечною і здійсненною процедурою, яка в поєднанні з семаглютидом може ефективно усунути потребу в інсулінотерапії”.
“На відміну від медикаментозної терапії, яка вимагає щоденного дотримання режиму прийому ліків, ReCET не вимагає дотримання режиму. Крім того, лікування є модифікуючим: воно покращує чутливість пацієнта до власного (ендогенного) інсуліну, усуваючи першопричину захворювання, на відміну від наявних нині медикаментозних методів лікування, які в кращому випадку контролюють перебіг хвороби”, – додала вона.
У майбутньому дослідники планують провести масштабніші рандомізовані контрольовані дослідження для подальшого підтвердження цих висновків.
- Жителька Китаю з міста Тяньцзінь стала першою у світі пацієнткою, якій вдалося здолати діабет 1-го типу. Нова методика передбачає трансплантацію спеціальних клітин, вилучених із організму хворого, у верхню частину живота, біля підшлункової залози.
- Велике корейське дослідження виявило, що інгібітори натрійзалежного котранспортера глюкози 2-го типу (іНЗКТГ-2), які використовують для лікування цукрового діабету 2-го типу, можуть знизити ризик деменції на 35%.
- Результати нового дослідження засвідчили, що помірне споживання кави на постійній основі може допомогти в профілактиці низки захворювань, зокрема цукрового діабету 2-го типу, ішемічної хвороби серця та інсульту.
- Популярні ліки проти ожиріння та діабету Ozempic і Wegovy можуть допомогти знизити ризик розвитку деяких видів раку.
- Нове дослідження виявило, що пацієнти, які приймають препарати Ozempic або Wegovy для лікування діабету та ожиріння, можуть зазнати підвищеного ризику сліпоти.
У квітні розпочалася нова освітня програма UK-Ukraine School Partnerships, яка об’єднує українські та британські школи в довготривалі партнерства навколо теми “Радощі читання”. Мета — сприяти міжкультурному діалогу, удосконаленню мовних і комунікаційних навичок, а також розвитку співпраці між учнями та вчителями обох країн.
Один із засуджених за вбивство бахмутського активіста Артема Мирошниченка самовільно залишив військову частину, до якої його направили після умовно-дострокового звільнення з місць позбавлення волі внаслідок підписання контракту із ЗСУ, повідомив брат загиблого, Сергій Мирошниченко.
Адміністрація Дональда Трампа не пропонує “розумних ідей” для завершення війни проти України через сформований “антиросійський настрій” на Заході, заявив помічник глави Росії Юрій Ушаков.
20 квітня президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Україна та РФ вже наступного тижня “укладуть угоду”.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 квітня. Так, з початку доби відбулося 86 бойових зіткнень. Ворог застосував 704 дрони-камікадзе та здійснив 1519 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ.