Ціна російської нафти впала нижче $60 за барель вдруге з початку осені

Джерело: Reuters

Надлишок нафти на світовому ринку штовхає її ціну вниз, а разом з нею нижче встановленого порогу у $60 за барель опустилася і вартість російського сорту.

Ціна Urals у балтійських портах і Новоросійську впала 15 і 16 жовтня нижче за встановлений країнами G7 і ЄС рівень у $60 на тлі зниження котирувань нафти Brent.

Світові ціни на нафту впали на початку цього тижня приблизно на $6, – до $74 за барель на тлі погіршення прогнозів попиту у 2024–2025 роках групою ОПЕК та Міжнародним енергетичним агентством (МЕА). Додатковим фактором стали також повідомлення про те, що Ізраїль не планує завдавати удару по нафтовим об’єктам в Ірані у відповідь на його ракетну атаку. Спільно зі світовим ринком впала і ціна сорту Urals; тиск на неї також чинили збільшення ставок фрахту та дисконту в індійських портах у жовтні.

В останні місяці дисконт становив $12-13 для Urals у західних портах Росії. За розрахунками Reuters, у вівторок ціни на партії Urals з відвантаженням на Балтиці на базисі FOB опустилися нижче за $60 за барель і в середу оцінювалися у $59,95. Тоді як чорноморські вантажі в Новоросійську в середу оцінювалися трохи дешевше – $59,35 за барель.

Розрахункова ціна Urals опустилася нижче за $60 за барель вдруге з вересня, коли ціна Brent ненадовго впала нижче за $70 за барель, мінімуму з 2021 року, а російський сорт здешевшав до $59.

Раніше стало відомо, що експорт нафтопродуктів з РФ відновився у першій половині вересня завдяки зростанню потоків дизельного пального та мазуту на тлі покращення темпів переробки.

Разом з тим, через зниження цін на нафту доходи Росії від експорту впали до найнижчого рівня з лютого.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.