Чверть українських біженців не планують повертатися в Україну з-за кордону — опитування

Джерело: опитування ifo

Центр міжнародних інституційних порівнянь і міграційних досліджень при Інституті ifo в Мюнхені провів опитування, яке свідчить, що 25% українських біженців у Європі не планують повертатися до України після війни.

Результати дослідження:

  • 35% українських біженців хочуть повернутися до України, коли завершиться війна;
  • 4% відзначили, що повернуться найближчим часом незалежно від ситуації;
  • 25% планують залишитися за кордоном у довгостроковій перспективі;
  • 25% не визначилися;
  • 11% біженців уже повернулися до України.

“Наші результати свідчать, що хоча багато хто з українських біженців досі хоче повернутися до своєї країни, перебіг війни є вирішальним фактором для переважної більшості. Що довше триває конфлікт, то більше осіб можуть уявити собі майбутнє за межами України”, – прокоментувала дослідниця Івонн Гісінг.

З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (56 тисяч тонн) нафти, що було зафіксовано за допомогою супутникових знімків, аналіз яких провів британський центр Open Source Centre.

Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.