Росія завдала екологічних збитків на понад €65 мільярдів – Міндовкілля
Джерело: пресслужба Міндовкілля
На міжнародній конференції в Гельсінкі 60 країн підтримали пункт 8 Формули миру Зеленського щодо екологічної безпеки. Міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук закликала до світової консолідації для визнання екологічних злочинів РФ та створення умов для чистого майбутнього.
У заході взяли участь зокрема виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович, ексвіцепрем’єр-міністерка, колишня міністерка закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем, ексвіцепрезидентка Європарламенту Гайді Гаутала та інші високопосадовці. Захід зібрав понад 135 учасників онлайн та офлайн з 60 країн та міжнародних організацій.
У межах заходу учасники напрацювали комюніке щодо підтримки Пункту 8 Української Формули миру, яке окреслює комплекс заходів для досягнення екологічної безпеки світу.
Забруднення довкілля внаслідок бойових дій поширюється далеко за межі України. Тому потрібна безпрецедентна консолідація світової спільноти для вирішення проблематики довкілля під час війни та зелених принципів відновлення.
За словами міністерки:
- Сьогодні задокументовано вже понад 6000 екологічних злочинів РФ на суму понад 65 млрд євро. Ці дані не є кінцевими і зростають доти, доки тривають бойові дії.
- Звільнені території не можуть бути відновлені до їх розмінування. Сьогодні 139 000 квадратних кілометрів нашої території заміновано.
- Тільки у 2024 році пожежі знищили понад 24 000 гектарів лісу.
- Орієнтовні екологічні збитки від злочинних дій росіян на річках Сейм та Десна вже оцінюються у 12 мільйонів євро.
- Чорне та Азовське моря також страждають від наслідків війни. Наразі збитки для України оцінюються у 345 мільйонів євро. Це лише те, що поки що вдалося підрахувати.
Крім уніфікованих фінансових інструментів, екологічна складова Формули миру передбачає відновлення за найсучаснішими “зеленими” принципами. Це забезпечить зелений перехід нашої держави та новий рівень життя для всіх українців за європейськими стандартами.
Дякую Фінляндії за співорганізацію цього важливого заходу, а також особисто моєму колезі Каю Мюккянену за теплий прийом у Гельсінкі. Дякую всім партнерам, які сьогодні з нами. Очікуємо продовження координації та планування наступних практичних кроків уже незабаром на Кліматичному Саміті СОР29 у Баку, де Україна вже традиційно матиме свій павільйон, – акцентувала Світлана Гринчук.
- Російські окупанти публікують фотографії, на яких показують свої “трофеї” – вбитих в українських заповідниках тварин, що знаходяться на межі зникнення.
- 16 липня голова Харківської облдержадміністрації Олег Синєгубов наголосив, що російські війська цілеспрямовано обстрілює лісові насадження Харківської області, викликаючи пожежі.
- Під час конференції СОР28 очільник Міндовкілля України Руслан Стрілець і держсекретар з питань навколишнього середовища, харчування та сільських справ Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Стів Барклі підписали меморандум про співпрацю у відновленні лісів та нацпарків.
Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.
2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив надзвичайний економічний стан, надавши собі широкі повноваження для встановлення мит.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.