У США розкритикували обіцянку Ілона Маска роздавати щодня по мільйону доларів виборцям

Джерело: Financial Times

Обіцянка американського мільярдера Ілона Маска роздавати гроші виборцям, які підпишуть його петицію на підтримку свободи слова та права на володіння зброєю, викликало критику у США через потенційне порушення виборчого законодавства.

Як розповіли у виданні, Маск, який став одним із найбільших корпоративних спонсорів кандидата в президенти США Дональда Трампа, у суботу, 19 жовтня, нагородив чеком на мільйон доларів учасника мітингу в Гаррісбурзі, штат Пенсільванія.

Він зазначив, що це буде перша з щоденних виплат такого розміру зареєстрованим виборцям у штатах, що вагаються, які підпишуть петицію його комітету America PAC на підтримку поправок до Конституції США.

“Роздача готівки відбувається після попередньої пропозиції в розмірі 100 доларів США для виборців Пенсільванії, які публічно підтвердили свою підтримку “Першої та Другої поправок”, а також 47 доларів США для виборців в інших штатах, таких як Мічиган, Арізона та Джорджія”, – йдеться в матеріалі.

Своєю чергою, губернатор Пенсільванії Джош Шапіро, який раніше був генеральним прокурором штату та є членом команди конкурентки Трампа, віцепрезидентки Камали Гарріс, заявив, що цей крок є тим, на що “правоохоронні органи можуть звернути увагу”.

“Є реальні питання щодо того, як він витрачає гроші в цій гонці, як темні гроші течуть – не лише в Пенсільванію, але, очевидно, тепер і в кишені жителів Пенсільванії. Це викликає глибоке занепокоєння”, – сказав він.

Тоді як Річард Хасен, юрист, який спеціалізується на виборчому законодавстві, сказав, що обіцянка Маска, найбагатшої людини у світі, “порушує основну заборону купівлі голосів на федеральних виборах у США”.

“Маск, по суті, проводить лотерею вартістю мільйон доларів, доступну лише для людей, які зареєструвалися або зареєстровані для голосування”, – пояснив він.

Згідно з повідомленням, федеральний закон передбачає, що пропонувати фінансові стимули, щоб змусити когось голосувати або винагородити за це, є незаконним.

“Будь-що, що має грошову цінність – наприклад, готівка або лотерея, заборонено, відповідно до посібника, опублікованого Департаментом юстиції щодо злочинів на виборах”, – говориться в публікації.

У 2024 році частка матеріалів екологічної тематики в онлайн-медіа становить лише 1,4% від загальної кількості публікацій. Цей показник знизився на 0,6% проти 2021 року, коли він становив 2%. Згідно з думкою експертів ІМІ, падіння відбулося через переорієнтацію інформаційної уваги журналістів на війну. Проте таке зміщення фокуса є небезпечним, адже екологічні питання, зокрема наслідки воєнних дій, залишаються важливими для довгострокового розвитку України.

Глава МЗС Фінляндії Еліна Валтонен закликала Берлін нарешті відмовитися від ілюзій стосовно РФ Про це вона заявила на зустрічі глав МЗС країн Північної Європи, у якій брала участь також представниця Німеччини Анналена Бербок.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативні ситуацію на фронті станом на 22:00 22 жовтня. Ситуація на Покровському та Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля.

Згідно з першими результатами інструментально-лабораторних досліджень, які були проведені спеціалістами Центру досконалості протимінної діяльності та екологічної безпеки, у ґрунтах на деокупованих територіях Миколаївщини виявили підвищений вміст важких металів (миш’яку, свинцю, міді, цинку) та залишків вибухових речовин. 

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш прибув із неанонсованим візитом до російської Казані у день початку триденного саміту країн БРІКС.