7 років тому в Києві підірвали автівку журналіста Павла Шеремета: винуватці й досі не знайдені

Джерело: Букви
Сім років тому, 20 липня 2016 року, близько 8-ої ранку на перехресті вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницького невідомі підірвали автівку журналіста Павла Шеремета.
Павло Шеремет працював на телебаченні у Білорусі та Росії, у 1990-2000-х роках був завідувачем білоруського бюро, а також керівником відділу спеціальних інформаційних проектів ГРТ, потім – “Першого каналу”. Останні п’ять років жив у Києві, працював у виданні “Українська правда”, був ведучим на радіо “Вісті”. Також Шеремет був одним із засновників видання “Білоруський партизан”.
20 липня 2016 року у центрі Києва під машиною загиблого спрацював вибуховий пристрій. 10 березня 2017 року у мережі з’явився фільм-розслідування вбивства Павла Шеремета, де йдеться про те, що колишнього співробітника СБУ Ігоря Устименка помітили на відео з камер спостереження в ніч перед вбивством журналіста Павла Шеремета.
12 грудня 2019 року поліція затримала трьох підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета: військову медсестру Яну Дугар, волонтерку Юлію Кузьменко, і музиканта Андрія Антоненка. Всім їм повідомили про підозру і обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Андрій Антоненко перебував під вартою довше за інших фігуранток справи – понад 500 днів. 30 квітня цього року Шевченківський районний суд Києва вперше змінив міру запобіжного заходу Антоненку на домашній арешт.
Одна з підозрюваних у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, лікарка Юлія Кузьменко повідомила, що Шевченківський районний суд Києва розглядатиме справу про вбивство журналіста спочатку. Це зумовлено новим складом присяжних, яких суд затверджував 2 червня.
Катерина Тищенко, яка працювала разом із Шереметом у редакції жалкує, що розгляд справи повернувся до початкового етапу і за 7 років не вдалося встановити винних у смерті журналіста.
“Мені дуже шкода, що так сталося (про запуск справи заново – ред.). Сподівалась, що за 7 років будемо знати відповідь. Не знаємо, чи винні ті люди, яким висунули звинувачення. Хотілося би почути остаточні та чіткі відповіді”, — прокоментувала вона.
- Дев’ять років тому російські військові уразили літак Боїнг 777 компанії Malaysia Airlines, котрий виконував рейс MH17 з Амстердама (Нідерланди) до Куала-Лумпура (Малайзія). Усі 298 членів екіпажу та пасажири цього літака загинули, зокрема 80 дітей.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 17 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 79 бойових зіткнень.
Президент США Дональд Трамп, котрий обіцяв завершити війну РФ проти України за один день, нині, за словами його оточення, сподівається досягти припинення вогню протягом перших 100 днів свого президентства — тобто до кінця квітня. Він називає протистояння “війною Байдена” і занепокоєний, що в разі затягування вона стане “його війною”.
У Держдепі США повідомили, чи надходив їм запит від Білого дому щодо скасування певних санкцій проти Росії.