РФ створює фейковий контент про кандидата у віцепрезиденти США Тіма Волца
Джерело: CNN
За даними розвідки США, російські агенти створили та розповсюдили фейковий контент проти кандидата у віцепрезиденти США від демократів Тіма Волца.
Фейки, зокрема сфальсифіковані аудіозаписи, розповсюджували на платформі X минулого тижня. За даними розвідки, фейковий контент містив ознаки маніпуляції, які свідчать про спроби і тактику впливу з боку російських суб’єктів.
Деякі фейкові дописи про Волца зібрали сотні тисяч переглядів та були посилені правими особами. Серед фейків – згадки про брехливу теорію змови “Піццагейт”, якою намагались очорнити демократів ще у 2016 році.
Це вказує на намагання Росії в останній момент вплинути на вибори президента США на користь кандидата-республіканця Дональда Трампа, який, за оцінками американської розвідки, Кремль вважає кращим для себе варіантом.
Розвідка неодноразово повідомляла про втручання у вибори з боку Росії та Ірану. При цьому обидві країни діяли проти різних кандидатів: Росія проти Гарріс, а Іран проти Трампа.
У розвідці занепокоєні тим, що Росія та Іран можуть використовувати дезінформацію, аби спровокувати насилля у проміжок часу з дня виборів до оголошення офіційних результатів.
Російські агенти, найімовірніше, висловлюватимуть сумнів про чесність виборів незалежно від їхніх результатів, однак, ймовірно, будуть агресивнішими, якщо переможе Камала Гарріс.
- За даними Microsoft, Росія причетна до створення фейку про віцепрезидентку Сполучених Штатів, кандидатку у президенти США Камалу Гарріс.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі здійснив візит до Сирії, ознаменувавши відновлення дипломатичних відносин між двома країнами після 14-річної перерви.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв’ю The New York Times заявив, що зараз Володимир Путін не планує нападати на Естонію, але це може статися через 5–7 років.
У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.
У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.