Ердоган прилетів до Росії на саміт БРІКС
Джерело: TRT Haber
23 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган прибув до столиці Татарстану (РФ) Казані, аби взяти участь у саміті БРІКС під головуванням Росії.
Ердоган візьме участь у спільному фото з лідерами країн-членів БРІКС і запрошених країн. У межах саміту лідер зустрінеться з деякими главами держав і урядів. Очікується, що серед них буде Володимир Путін, лідер господині саміту, Росії, – інформують у повідомленні.
Передбачається, що під час зустрічей глава Туреччини обговорить необхідні кроки для зміцнення двосторонніх відносин із БРІКС та країнами-учасницями. Окрім того, він акцентуватиме на проблемах регіональних та глобальних.
Раніше Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш прибув із неанонсованим візитом до російської Казані у день початку триденного саміту країн БРІКС.
Тоді як президент Бразилії Лула да Сілва зазнав травми голови, через що скасував поїздку до Казані 22–24 жовтня на саміт групи країн БРІКС.
Також президент Сербії Александар Вучич повідомив, що не поїде на саміт БРІКС до Казані 22–24 жовтня, попри особисте запрошення від президента Росії Володимира Путіна. Вучич пояснив, що саме у цей час у країні перебуватимуть “важливі гості з-за кордону”.
Довідка. БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР) – група найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються. БРІКС створили з метою реформувати міжнародні фінансові інституції на кшталт МВФ чи Світового банку, щоб покращити представництво країн з економікою, що розвивається.
Лідери БРІКС зустрілися на саміті 22-24 серпня 2023 року в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінуванню США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.
- Таліби, котрі перебувають при владі в Афганістані, направили Москві письмову заявку керівника політичного крила забороненого в Росії терористичного руху “Талібан” Абдули Гані Барадара на участь у саміті БРІКС у Казані.
- 24 серпня 2023 року міністр фінансів Південної Африки Енох Годонгвана заявив, що група БРІКС не прагнутиме замінити міжнародні платіжні системи, зокрема й SWIFT, а скоріше розгляне можливість створення системи, яка посилить торгівлю в місцевих валютах.
- 30 листопада 2023 року майбутня міністерка закордонних справ Аргентини Діана Мондіно заявила, що країна не приєднається до групи країн БРІКС.
- Казахстан вирішив утриматися від членства в БРІКС у найближчому майбутньому, хоча пропозиції щодо вступу країни активно розглядаються. Про це повідомив радник президента Казахстану Берік Уалі, зазначивши, що пропозиції щодо приєднання ретельно аналізуються з огляду на національні інтереси.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.