Вучич відмовився їхати на саміт БРІКС попри запрошення Путіна

Джерело: Радіо Свобода

Президент Сербії Александар Вучич повідомив, що не поїде на саміт БРІКС у Казані 22–24 жовтня, попри особистого запрошення від президента Росії Володимира Путіна. Вучич пояснив, що саме у цей час у країні перебуватимуть “важливі гості з-за кордону”.

На цей час участь у саміті підтвердили 18 із 36 запрошених глав, зокрема президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, стверджував помічник Путіна Юрій Ушаков.

Цього року Росія головує у БРІКС.

4 вересня Путін  заявив, що чекає на Вучича на саміті блоку в Казані.

Запрошення ми йому надіслали. Сподіваюся, пан президент цим скористається, – сказав він під час зустрічі з віцепрем’єром Сербії Олександром Вуліним на полях Східного економічного форуму.

Перед цим візитом Євросоюз випустив заяву про те, що “підтримка зв’язків із Росією під час її агресивної війни проти України несумісна з цінностями ЄС та процесом приєднання” до блоку.

Додамо, у квітні Вучич зазначив, що країна не має наміру приєднуватися до блоку БРІКС, оскільки націлена на вступ до Європейського Союзу.

Так він прокоментував висновки експертки American Enterprise Institute Івани Страднер, що заявила про “мрію” сербського президента “відмовитися від шляху до Євросоюзу для членства у БРІКС”.

Чому це вона вважає, що знає про що я думаю? Хіба вони мені вставили чіп і читають мої думки? Вони що, збожеволіли всі разом?

Глава Сербії додав, що “поважає” БРІКС, однак країна на європейському шляху, тож на ньому і залишиться.

Белград подав заявку на вступ до ЄС у 2009 році. У 2012 році країна отримала офіційний статус кандидата на вступ до ЄС.

Країна до 2027 року планує завершити усі “складні реформи”, необхідні для вступу країни до ЄС, заявив глава МЗС Марко Джурич після зустрічі з Верховним представником Європейського союзу з міжнародних справ та безпеки Жозепом Боррелем.

Зауважимо, раніше, у січні новообраний президент Аргентини Хав’єр Мілей офіційно відмовився від членства країни в міждержавному блоці БРІКС.

Довідка. БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР) – група найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються. БРІКС створили з метою реформувати міжнародні фінансові інституції на кшталт МВФ чи Світового банку, щоб покращити представництво країн з економікою, що розвивається.

Лідери БРІКС зустрілися на саміті 22-24 серпня 2023 року в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінуванню США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.

15 липня заступник міністра енергетики Микола Колісник запевнив, що станом на сьогодні енергосистема є збалансованою, тож, відключення на літній період не передбачаються. Щобільше, згідно з даними відомства, енергетики вже відновили більш як половину знищених росіянами енергогенеруючих потужностей. 

Переважна більшість озброєння США, котре згідно з новою угодою Вашингтона з НАТО, повинне бути передана Альянсу для постачання в Україну, вже готове до відправки.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що представник його країни на засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС закликатиме відтермінувати голосування щодо 18-го пакета санкцій проти Росії.

Міністр культури Італійської Республіки Алессандро Джулі розкритикував рішення регіональної влади провести концерт за участю Валерія Гергієва, диригента й соратника очільника Кремля Володимира Путіна.

Данія та Нідерланди оголосили про намір приєднатися до плану президента США Дональда Трампа, котрий передбачає закупівлю європейськими країнами американської зброї для передачі Україні.