Президент Сербії відмовився від членства країни у БРІКС

Джерело: Александар Вучич

29 квітня президент Сербії Александар Вучич зазначив, що країна не має наміру приєднуватися до блоку БРІКС, оскільки націлена на вступ до Європейського Союзу.

Вучич прокоментував висновки експертки American Enterprise Institute Івани Страднер, що заявила про “мрію” сербського президента “відмовитися від шляху до Євросоюзу для членства у БРІКС”.

Чому це вона вважає, що знає про що я думаю? Хіба вони мені вставили чіп і читають мої думки? Вони що, збожеволіли всі разом?

Глава Сербії додав, що “поважає” БРІКС, однак країна на європейському шляху, тож на ньому і залишиться.

Белград подав заявку на вступ до ЄС у 2009 році. У 2012 році країна отримала офіційний статус кандидата на вступ до ЄС.

Зауважимо, раніше, у січні новообраний президент Аргентини Хав’єр Мілей офіційно відмовився від членства країни в міждержавному блоці БРІКС.

Довідка. БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР) – група найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються. БРІКС створили з метою реформувати міжнародні фінансові інституції на кшталт МВФ чи Світового банку, щоб покращити представництво країн з економікою, що розвивається.

Лідери БРІКС зустрілися на саміті 22-24 серпня 2023 року в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінуванню США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.

Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.