На Філіппінах понад 80 людей загинуло через тропічний шторм «Трамі»

Джерело: Associated Press

Внаслідок масштабних повеней і зсувів, викликаних тропічним штормом “Трамі” на Філіппінах, щонайменше 81 людина загинула, а 34 зникли безвісти. Очікується, що цифри можуть зрости, оскільки надходять нові повідомлення з ізольованих раніше територій.

Президент Фердинанд Маркос заявив, що надзвичайно велика кількість опадів перевантажила системи контролю над повенями.

“Води було занадто багато. Ми ще не закінчили наші рятувальні роботи. Наша проблема полягає в тому, що є ще багато районів, які залишаються затопленими і до яких не можуть дістатися навіть великі вантажівки”, – сказав Маркос журналістам.

Понад 4,2 мільйона людей опинилися під загрозою урагану на Філіппінах, з них майже півмільйона втекли до більш ніж 6400 притулків.

Джерело: Philippine Coast Guard via AFP

Президент висловив занепокоєння повідомленнями урядових синоптиків про те, що шторм може розвернутися наступного тижня, оскільки його відтіснять вітри високого тиску в Південнокитайському морі.

Прогнозувалося, що шторм обрушиться на В’єтнам на вихідних, якщо він не змінить свій курс.

Уряд закрив школи і державні установи на півночі острова Лусон, а поромне сполучення було призупинено, що залишило тисячі людей у складних умовах.

Джерело: Charism Sayat/AFP

У суботу в деяких регіонах погода покращилася, що дозволило рятувальникам і комунальникам розпочати роботи.

Філіппіни щорічно зазнають близько 20 штормів і тайфунів. У 2013 році тайфун “Хайян”, один з найсильніших зареєстрованих тропічних циклонів, забрав життя понад 7300 людей.

  • Влада Індії евакуює близько 1,5 мільйона людей у східних штатах Одіша та Західна Бенгалія через наближення циклону “Дана”.
  • Цього місяця на США обрушився ураган “Мілтон”. Він породив майже три десятки торнадо.
  • Міжнародна група кліматологів, які вивчають роль кліматичних змін у виникненні екстремальних погодних умов, дійшла висновку, що руйнівні наслідки урагану “Мілтон”, який забрав життя 16 осіб у США, були посилені антропогенною зміною клімату.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.