У Варшаві з’явилася інсталяція з військовими ЗСУ: ідея обурила громадськість

Джерело: Букви та користувачка в Instagram

У центрі Варшави (Польща) з’явилася інсталяція, де зображено українських військових, підписаних датами народження та загибелі. Утім на цих плакатах є помилки, зокрема одну військову помилково назвали загиблою.

Фото: Букви

Плакати супроводжуються гаслом “стань героєм”, що, на думку деяких користувачів у соцмережі, асоціюється зі смертю, оскільки натякає на героїзм лише після загибелі.

Багато перехожих підходять до інсталяції з посмішками та роблять фото. Проте, деякі користувачі соцмереж висловлюють незадоволення, зазначаючи, що зображення сприймається скоріше як “весела патріотична тантамареска”, аніж як шанобливий меморіал.

Згодом з’ясувалося, що на деяких плакатах допущено помилки: дати загибелі є неправильними, а одна із зображених військових, як виявилося, жива.

Війська РФ прорвалися на південь від Селидового до села Вишневе. Якщо вони його захоплять, можуть частково оточити Селидове. Аналітики наголосили, що захоплення Селидового наблизило б російські війська до головної мети — Покровська.

Український захисник, ветеран російсько-української війни Олександр Будько на псевдо “Терен”, котрий зазнав складного поранення на фронті, у результаті якого йому ампутували обидві нижні кінцівки до колін, у своєму зверненні розкритикував надмірну бюрократію при отриманні необхідних протезних комплектуючих. Попри обіцянки влади, система залишається складною та знеособленою, вимагаючи від ветеранів додаткових зусиль для отримання допомоги.

Начальник Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області Руслан Ничік повідомив, що у регіоні відбудували ще один зруйнований російськими військами міст.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак на запитання щодо ситуації із корупцією в Україні заявив, що, мовляв, це так Росія намагається заплямувати імідж української влади.

Українці змушені змінювати харчові звички та економити на продуктах внаслідок війни. Згідно з дослідженням, майже половина українців (49%) повідомляє про зміни у своїх харчових звичках з початку повномасштабного вторгнення.