У Франції суд дозволив російським дезертирам та ухилянтам надавати статус біженця
Джерело: Національний суд Франції у справах притулку (CNDA).
Національний суд Франції у справах притулку (CNDA) ухвалив рішення, згідно з яким росіяни, які ухиляються від мобілізації для участі у повномасштабній війні проти України або які дезертували, можуть претендувати на отримання статусу біженців у Франції.
Зазначається, що суд ухвалив таке рішення, спираючись на директиву ЄС від 13 грудня 2011 року. У тексті документа мовиться про те, що “статус біженця може бути наданий особі, якій загрожує переслідування або покарання за відмову нести військову службу в разі конфлікту, де можуть бути скоєні воєнні злочини”.
Також суд постановив, що уникнути мобілізації, оголошеної президентом РФ Володимиром Путіним 21 вересня 2022 року, “шляхом проходження альтернативної цивільної служби неможливо”, і що російські ухилянти “підлягають переслідуванню й кримінальному покаранню, яке нещодавно було посилене російським законодавством”.
Французький суд зауважив, що росіяни не можуть уникнути скоєння воєнних злочинів, не ухилившись від мобілізації або не ставши дезертирами. У суді додали, що ці дії спричинять судове переслідування з боку РФ, що може слугувати для надання росіянам статусу біженця у Франції.
У Національному суді Франції зазначили, що російські військові вже скоїли воєнні злочини в Україні, тож росіяни, призвані у межах мобілізації з вересня 2022 року, “також можуть їх вчиняти, безпосередньо чи опосередковано”.
У CNDA пояснили, що для подання заявки на притулок недостатньо лише “перебувати в запасі”. Заявник повинен “надати всі дані для підтвердження того, що він дійсно підлягає військовому обов’язку в контексті часткової мобілізації або примусового призову”.
- Міністр оборони України Олексій Резніков та міністр оборони Франції Себастьян Лекорню підписали угоду, що передбачає збільшення військової допомоги Україні на 170 мільйонів євро.
- Президент Франції Емманюель Макрон оголосив про передачу Україні ракет великої дальності.
- Міністерка закордонних справ Франції Катрін Колонна наголосила на підтримці Україні “стільки, скільки необхідно”.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.