Фінляндія розпочала конфіскацію майна Росії за позовом Нафтогазу
Джерело: Helsingin Sanomat
Служба судових приставів Фінляндії заарештувала ділянку Російського центру науки і культури у Гельсінкі за клопотанням української енергетичної компанії “Нафтогаз”.
Конфісковано ділянку площею 3,3 га. Рішення набуло чинності 24 жовтня.
Позов “Нафтогазу” стосується стягнення з Росії $5 млрд за збитки та втрачене майно у Криму. Його подано влітку минулого року, оскільки Москва не стала виконувати рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі про виплату компенсації компанії у розмірі ринкової вартості активів до моменту їхньої експропріації. На півострові “Нафтогазу” належав “Чорноморнафтогаз” із рівнем видобутку близько 1,6 млрд кубометрів газу на рік та інші активи. Росіяни незаконно “націоналізували” майно 17 березня 2014 року.
У “Нафтогазі” зауважили, що вилучена російська держнерухомість у Фінляндії оцінюється “у десятки мільйонів доларів”, і це перший публічно відомий успішний арешт активів за межами України на виконання рішення арбітражу в Гаазі за позовами про експропріацію майна у Криму.
- Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про націоналізацію українських активів підсанкційного олігарха з РФ Едуарда Худайнатова.
- До державного бюджету України надійшли перші 32 мільйони гривень підсанкційного російського олігарха.
- У ПАРЄ закликали передати заморожені активи РФ для відновлення України. Рада Європи має очолити процес “арешту російських державних активів та їх використання для підтримки відновлення України”, мовиться у проєкті резолюції Комітету ПАРЄ з політичних питань.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.