Рада проголосувала законопроєкт щодо вдосконалння механізму угод зі слідством
Джерело: Ярослав Железняк/Телеграм
29 жовтня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №12039, який вдосконалює механізм угод зі слідством.
Як пояснив депутат, законопроєктом вводять нову статтю, яка дозволяє у випадку співпраці зі слідством через викриття співучасників та відшкодування шкоди призначати менший строк ув’язнення ніж вимагає кодекс. Наприклад п’ять замість восьми років
Водночас суд зможе визначити як додаткове покарання досить великий штраф
- за нетяжкі злочини: від 20 тис. до 120 тис. НМДГ
- за тяжкі злочини: від 120 тис. до 6 млн. НМДГ.
- за особливо тяжкі злочини: від 270 тис. до 12 млн. НМДГ
Також суд зможе в таких випадках конфіскувати майно фігуранта, якщо цей вид покарання буде узгоджено.
Водночас цей інструмент не можна буде застосовувати за загальним правилом до організаторів схем за вийнятком випадку, що такий організатор викриє іншого організатора
У випадку коли мова про злочини меншої тяжкості і якщо це не великі схеми без співучасників, то зменшене ув’язнення зможе отримати фігурант який повністю відшкодовує збитки, сплачує штраф та може отримати додатково конфіскацію
На думку ЦПК, новий законопроєкт не містить шкідливих норм. На відміну від попередньої редакції, в такому випадку врахували, що укладати угоди з організаторами топкорупційних схем можна тільки тоді, коли вони здадуть іншого організатора. Тобто просто відкупитися топкорупціонери не зможуть.
Цей законопроєкт підтримали НАБУ і САП, яким стане легше викривати співучасників та організаторів корупційних злочинів і як наслідок – швидше та ефективніше розглядати справи та притягувати винних до відповідальності.
Цим рішенням депутати також виконали вимоги Євросоюзу, які були прив’язані до виділення траншу на 4 млрд євро.
- 6 серпня Рада Євросоюзу офіційно схвалила надання 4,2 млрд євро макрофінансової допомоги Україні в межах програми Ukraine Facility.
- Україна отримала від Європейського Союзу новий транш у розмірі 4,2 млрд євро в межах програми Ukraine Facility. Про це у вівторок, 13 серпня, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
- Європейський Союз остаточно затвердив план для Ukraine Facility – відтак Україна отримає 1,89 млрд євро попереднього фінансування.
- 8 травня посли країн Європейського Союзу підтримали План для Ukraine Facility, погодившись з позитивною оцінкою документа, запропонованою Єврокомісією.
- Європейська Комісія схвалила План для Ukraine Facility 15 квітня та запропонувала Раді ЄС ухвалити документ.
У неділю, 5 січня, поблизу Землі пролетить астероїд 2020 BC6, який вважається “потенційно небезпечним”.
Солдат, який застрелився в автомобілі Tesla Cybertruck незадовго до того, як він вибухнув біля готелю Трампа в Лас-Вегасі, залишив передсмертні записки. У них йшлося, що вибух мав послужити “тривожним дзвінком” про проблеми у країні.
За оцінками аналітиків, російські війська останніми тижнями скоротили використання бронетехніки під час штурмів на активних ділянках фронту, ймовірно, через значні втрати техніки та виснаження радянських запасів.
5 січня відзначається Міжнародний розвантажувальний день та Хрещенський Святвечір. За церковним календарем вшановують пам’ять святих мучеників Теопемпта і Теони.
За даними синоптиків, в неділю, 5 січня, в низці областей України очікується невеликий сніг, подекуди – ожеледиця.