Рада проголосувала законопроєкт щодо вдосконалння механізму угод зі слідством

Джерело: Ярослав Железняк/Телеграм

29 жовтня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №12039, який вдосконалює механізм угод зі слідством.

Як пояснив депутат, законопроєктом вводять нову статтю, яка дозволяє у випадку співпраці зі слідством через викриття співучасників та відшкодування шкоди призначати менший строк ув’язнення ніж вимагає кодекс. Наприклад п’ять замість восьми років

Водночас суд зможе визначити як додаткове покарання досить великий штраф

  • за нетяжкі злочини: від 20 тис. до 120 тис. НМДГ
  • за тяжкі злочини: від 120 тис. до 6 млн. НМДГ.
  • за особливо тяжкі злочини: від 270 тис. до 12 млн. НМДГ

Також суд зможе в таких випадках конфіскувати майно фігуранта, якщо цей вид покарання буде узгоджено.

Водночас цей інструмент не можна буде застосовувати за загальним правилом до організаторів схем за вийнятком випадку, що такий організатор викриє іншого організатора

У випадку коли мова про злочини меншої тяжкості і якщо це не великі схеми без співучасників, то зменшене ув’язнення зможе отримати фігурант який повністю відшкодовує збитки, сплачує штраф та може отримати додатково конфіскацію

На думку ЦПК, новий законопроєкт не містить шкідливих норм. На відміну від попередньої редакції, в такому випадку врахували, що укладати угоди з організаторами топкорупційних схем можна тільки тоді, коли вони здадуть іншого організатора. Тобто просто відкупитися топкорупціонери не зможуть.

Цей законопроєкт підтримали НАБУ і САП, яким стане легше викривати співучасників та організаторів корупційних злочинів і як наслідок – швидше та ефективніше розглядати справи та притягувати винних до відповідальності.

Цим рішенням депутати також виконали вимоги Євросоюзу, які були прив’язані до виділення траншу на 4 млрд євро.

У ДБР відкидають такі звинувачення ЦПК, наголосивши, що їхні обшуки жодним чином не повʼязані з професійною діяльністю Віталія Шабуніна.

Російський диктатор Володимир Путін може вдатися до використання тактичної ядерної зброї проти України – і робить ставку на те, що світ цього не зупинить. Про це пише військовий експерт та колишній командир британських хімічних військ Геміш де Бреттон-Гордон у колонці для The Telegraph.

У помешканні голови правління Центру Протидії Корупції Віталія Шабуніна завершився обшук. Слідчі ДБР, які прибули без ухвали суду, вилучили техніку дружини Шабуніна, а також планшет і телефони його малолітніх дітей – семи- та десятирічного віку. Навіщо слідчим знадобилися пристрої, на яких, за словами ЦПК, були лише дитячі ігри, – незрозуміло.

За даними патрульної поліції, з початку року зафіксовано дев’ять випадків випадіння дітей з вікон.

В Україну повернувся політв’язень Андрій Коломієць, якого Росія утримувала понад 10 років за ґратами за буцімто замах на вбивство двох співробітників “Беркута” під час Революції Гідності.