У джунглях Мексики знайшли невідоме раніше стародавнє місто майя
Джерело: Sky News
Археологи виявили тисячі невідомих раніше стародавніх споруд, включаючи піраміди, захованих у джунглях Мексики. У південному штаті Кампече на півострові Юкатан знайдено понад 6600 споруд, пов’язаних із цивілізацією майя.
Фахівці використовували метод лідара — лазерного сканування землі зверху, щоб проаналізувати дані. Майя були однією з провідних цивілізацій Мезоамерики, відомих своїми містами з витонченими церемоніальними будівлями та масивними пірамідами, розташованими на територіях сучасної Мексики, Гондурасу, Гватемали та Сальвадору.

Фото: Luke Auld-Thomas/Antiquity Publications
Дослідники, очолювані Люком Олд-Томасом з Університету Тулейн, виявили піраміди в Калакмулі. За їхніми словами, вони раніше досліджували лише невелику частину території. Але лазерним скануванням вчені змогли охопити площу 47 квадратних миль, виявивши аномалії в ландшафті, що свідчили про присутність будівель майя.
Результати дослідження, опубліковані в журналі Antiquity, показали щільну мережу невивчених поселень майя в регіоні. Серед знайдених об’єктів було ціле місто, назване Валеріана, що включало два головних вузли монументальної архітектури та інженерних споруд.
Дослідники знайшли не лише сільські райони та менші поселення, а й велике місто з пірамідами, розташоване біля єдиної в цьому районі автомагістралі. Ця інформація була невідома як урядові структурам, так і науковому співтовариству, зазначивши, що попереду ще багато відкриттів.

Фото: Luke Auld-Thomas/Antiquity Publications
Минулого року в тому ж регіоні була знайдена ще одна стародавня міська структура майя, датована 1000 роком нашої ери, але без використання лідара, оскільки дослідники пройшли 60 км через густі зарості.
Цивілізація майя досягла свого розквіту між 300 і 900 роками нашої ери, і вважається, що її нащадки досі проживають у цьому регіоні.
- Науковців проаналізували ДНК кісток дітей, знайдених біля священної водойми в підземному резервуарі, розташованому в політичному та культурному центрі майя Чичен-Іца, та встановили, що 64 із 100 останків належали хлопчикам від 3 до 6 років, яких убили під час релігійних ритуалів.
У Великій Британії колишню суддю ООН Лідію Мугамбе засудили до шести років і чотирьох місяців позбавлення волі за примус жінки з Уганди до роботи покоївкою.
У Фінляндії парламент схвалив закон, який обмежує використання телефонів та інших гаджетів упродовж шкільного дня, оскільки смартфони “негативно впливають на процес навчання”.
Окупаційна влада Севастополя з міркувань безпеки скасувала парад на 9 травня, коли росіяни святкують “День перемоги”.
Розвідка Індії заявила, що в Пакистані спостерігається нестача артилерійських боєприпасів, які він останніми роками постачав до України та Ізраїлю.
Вищій антикорупційний суд (ВАКС) змінив запобіжний захід для ексзаступника голови офісу президента України Андрія Смирнова, та відправив його під варту до 22 травня.