Чинні керівники МСЕК не зможуть працювати у новій системі — МОЗ

Джерело: “Суспільне”

Керівників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не допускатимуть до роботи в новій системі, стверджують у Міністерстві охорони здоров’я.

Інші лікарі МСЕК матимуть можливість подати заявки на роботу в лікарнях з 1 січня 2025 року за умови, що провадять активну лікарську практику. Це рішення покликане забезпечити, щоб експертизу проводили фахівці з актуальними медичними знаннями.

Зауважимо, що з початку жовтня правоохоронцям доручили здійснювати перевірки МСЕК у межах розслідування схем ухиляння від мобілізації. Зокрема у керівників МСЕК виявляли буквально мільйони гривень необґрунтованих доходів. Наприклад, у керівниці Хмельницького обласного МСЕК під час обшуку виявили понад 2 мільйони доларів, 300 тисяч євро та понад 5 мільйонів гривень готівкою. В очільниці Миколаївської МСЕК правоохоронці виявили понад 450 тисяч доларів готівкою.

Центральна влада країни після цього скликала засідання РНБО, де ухвалила рішення про ліквідацію МСЕК. Медико-соціальні експертні комісії в Україні замінять новою європейською моделлю: цифровою і повністю прозорою.

На тлі скандалу з МСЕК подав у відставку генеральний прокурор України Андрій Костін, а 29 жовтня Верховна Рада підтримала його звільнення. Раніше Костін повідомвляв про перші результати перевірки стосовно набуття прокурорами статусу особи з інвалідністю. Службове розслідування показало, що 61 прокурор Хмельниччини має інвалідність, тоді як 80% з них отримали її до початку повномасштабного вторгнення.

Водночас у Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) повідомили, що конфіскувати статки очільників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) неможливо.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.