Президентка Грузії відмовилася піти до прокуратури на допит

Джерело: SOVA.news

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що не планує йти на допит прокуратури.

За її словами, виклик до прокуратури “дивним чином збігається з вказівками Дмитра Медведєва”. Раніше заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв написав у соцмережі X, що президентку Грузії необхідно “усунути з посади та заарештувати”.

“Я звертаюся до прокуратури, ви підзвітні народу, громадськість вимагає від вас негайного розслідування, а не моїх доказів, і ніхто не очікує, що прокуратура в цій ситуації сьогодні почне очевидні політичні процеси проти президента”, – сказала Зурабішвілі.

Президентка наголосила, що не має наміру з’являтися в прокуратурі, й закликала “уникати політичного зведення рахунків”.

“Ба більше, у цей момент наші партнери теж на це дивляться – чи зможе прокуратура бути незалежною, неупередженою. Тож нехай прокуратура почне свою роботу, а президент займеться своєю. Як президент я продовжу свою роботу і не збираюся звітувати перед прокуратурою”, – додала вона.

Нагадаємо, президентку Грузії Саломе Зурабішвілі викликають до прокуратури для надання свідчень у розслідуванні можливих фальсифікацій на парламентських виборах у країні. Розслідування розпочато після звернення Центральної виборчої комісії, що заявила про підозри у порушеннях.

Журналісти проєкту “Наші гроші” виявили у системі “Прозорро”, що підряд на 4,36 млрд грн припав на будівництво захисту Дніпровської ГЕС. Замовлення отримало ТОВ “БК “Адамант”, що раніше входило в корпорацію “Укрбуд”.

Президент Володимир Зеленський розповів, що обраний 47-м президентом США Дональд Трамп очікує на його візит одразу після інавгурації.

2 січня президент Володимир Зеленський надав посмертно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» сержанту Геннадію Керничному. Оборонець загинув на Харківщині 23 вересня 2024 року.

Президент Володимир Зеленський наголосив, що операція ЗСУ на Курщині є “козирем у всіх переговорах” і мала важливе значення для країн Глобального півдня.

З 1 січня у Швейцарії набула чинності заборона на носіння паранджі у громадських місцях, широко відому як “заборона на паранджу”