Виробництво боєприпасів для БпЛА в Україні: уряд ухвалив постанову

Повідомляє пресслужба уряду

Уряд схвалив постанову про виробництво, закупівлю та постачання боєприпасів та бойових частин для безпілотників, що дасть поштовх для розвитку ринку і масового виробництва боєприпасів в Україні.

Завдяки цій постанові виробники отримали сприятливі умови та нові можливості для розвитку й масштабування виробництва боєприпасів для безпілотних літальних апаратів (БпЛА).

Зокрема, виробники боєприпасів тепер:

  • Мають законодавчу базу для масового виробництва в Україні.
  • Повинні відповідати встановленим вимогам до боєприпасів та умовам їх виробництва.
  • Зможуть випробовувати та допускати боєприпаси до експлуатації швидше.

Раніше виробництво боєприпасів було складним та обтяженим бюрократичними процедурами, що робило його малодоступним в Україні. Нові виробники майже не з’являлися на ринку через тривалість допуску боєприпасів до експлуатації, необхідність збирати документи, отримувати ліцензії та проходити перевірки.

“Ухвалена постанова скасовує ці бюрократичні процедури. А, отже, спрощує виробництво в Україні. Очікуємо, що кількість виробників зросте в рази, а ЗСУ отримуватимуть швидше і більше необхідного обладнання”, – зазначено в повідомленні.

На початку запуску проєкту “Армія дронів” всього 7 українських виробників БпЛА мали державні контракти, але зараз до експлуатації допущено ще 40 БпЛА, і ще 178 виробників перебувають у процесі проходження всіх необхідних процедур.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.