Виробництво боєприпасів для БпЛА в Україні: уряд ухвалив постанову

Повідомляє пресслужба уряду

Уряд схвалив постанову про виробництво, закупівлю та постачання боєприпасів та бойових частин для безпілотників, що дасть поштовх для розвитку ринку і масового виробництва боєприпасів в Україні.

Завдяки цій постанові виробники отримали сприятливі умови та нові можливості для розвитку й масштабування виробництва боєприпасів для безпілотних літальних апаратів (БпЛА).

Зокрема, виробники боєприпасів тепер:

  • Мають законодавчу базу для масового виробництва в Україні.
  • Повинні відповідати встановленим вимогам до боєприпасів та умовам їх виробництва.
  • Зможуть випробовувати та допускати боєприпаси до експлуатації швидше.

Раніше виробництво боєприпасів було складним та обтяженим бюрократичними процедурами, що робило його малодоступним в Україні. Нові виробники майже не з’являлися на ринку через тривалість допуску боєприпасів до експлуатації, необхідність збирати документи, отримувати ліцензії та проходити перевірки.

“Ухвалена постанова скасовує ці бюрократичні процедури. А, отже, спрощує виробництво в Україні. Очікуємо, що кількість виробників зросте в рази, а ЗСУ отримуватимуть швидше і більше необхідного обладнання”, – зазначено в повідомленні.

На початку запуску проєкту “Армія дронів” всього 7 українських виробників БпЛА мали державні контракти, але зараз до експлуатації допущено ще 40 БпЛА, і ще 178 виробників перебувають у процесі проходження всіх необхідних процедур.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.