США передали резервні генератори для українських АЕС
Джерело: Енергоатом
Міністерка енергетики Сполучених Штатів Дженніфер Гренхольм повідомила про надання трьох генераторів для забезпечення резервного живлення українських реакторів у разі аварійних відключень електроенергії.
“Міністерство енергетики США робить черговий внесок у безпеку атомних електростанцій України, передаючи “Енергоатому” три дизельних генератори в зв’язку з агресією Росії”, – написала Дженніфер Гренхольм у Twitter.
Своєю чергою, міністр енергетики України Герман Галущенко подякував за підтримку нашої держави у протистоянні російському енергетичному тероризму.
“З допомогою наших партнерів ми готуємося до зими, яка буде непростою. Тож ця підтримка є дуже значущою для всіх українців, які чекатимуть на світло у своїх оселях”, – сказав він.
Президент НАЕК “Енергоатом” Петро Котін також подякував уряду США та зазначив, що три дизельні генератори потужністю 2,2 МВт, які вже в серпні доправлять на українські атомні станції, є дуже важливими для України.
“Це обладнання буде вкрай необхідним для наших АЕС у разі відключення живлення”.
- В Україні на ремонт вивели енергоблок однієї з АЕС. Своєю чергою, це призвело до зменшення потужності енергосистеми.
- Рівень споживання електроенергії продовжує зростати. Відтак, вчора через спеку у вечірні години споживання зросло на 3% у порівнянні з найспекотнішим днем минулого тижня.
- Через негоду без електроенергії залишились споживачі 110 населених пунктів у чотирьох областях.
- Україна та Данія домовилися про початок співпраці у галузі вітрової енергетики.
Міністр фінансів США Скотт Бессент прокоментував домовленості з Україною щодо надр, заявивши, що президент Володимир Зеленський “зірвав те, що мало б бути найпростішою справою у світі” під час конфлікту з американським керівництвом у Білому домі.
У Центрі протидії дезінформації заявили, що інформація про те, що російські війська нібито взяли під контроль Басівку на Сумщині – фейк.
6 квітня президент Володимир Зеленський поінформував, що за минулий тиждень російські війська застосували проти українських міст та сіл понад 1460 керованих авіаційних бомб, майже 670 ударних дронів і більш ніж 30 ракет різних типів, з них понад два десятки – цієї ночі.
У Міноборони Росії поскаржилися на нову атаку безпілотників у трьох прикордонних з Україною регіонах. За даними російського відомства, протягом ночі 6 квітня підрозділи ППО РФ нібито збили 11 українських дронів.
Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що “шокований” через напад російських військ на українське місто Кривий Ріг, унаслідок якого загинуло 18 осіб, серед них — дев’ятеро дітей.