До президентських виборів у США – п’ять днів: що відомо

Джерело: Букви

5 листопада у США відбудуться президентські вибори, на яких змагаються двоє ключових кандидатів – Дональд Трамп від республіканців та Камала Гарріс – від демократів.

Згідно з опитуванням соціологічної служби YouGov, проведеним 26-29 жовтня, за Камалу Гарріс готові проголосувати 49% виборців, тоді як за Дональда Трампа – 47%, пише CNN.

Результати опитування, проведеного соціологічною службою SSRS 23–28 жовтня, показало, що Гарріс випереджає Трампа у “хитких” штатах.

Зокрема в штаті Мічиган кандидатка від демократів має 48% голосів, тоді як Трамп – 43%. У Вісконсині за Гарріс готові проголосувати 52% американців, а за Трампа – 45%. У штаті Пенсильванія шанси обох кандидатів зрівнялися: 48% респондентів планують голосувати за Трампа і стільки ж – за Гарріс.

Нове опитування Fox News свідчить, що 49% виборців з Північної Кароліни готові проголосувати за кандидата від республіканців Дональда Трампа, а за Гарріс – 47%.

Згідно із законодавством Сполучених Штатів, громадяни можуть достроково проголосувати на виборах.

За даними CNN, станом на 31 жовтня цим правом скористалися вже 60 мільйонів виборців, зокрема чинний президент Джо Байден.

Як відомо, Трампа підтримує мільярдер та винахідник Ілон Маск. Зокрема він з’являється на мітингах кандидата від республіканців, жертвує десятки мільйонів доларів на виборчу кампанію та закликає голосувати за нього понад 200 мільйонів своїх передплатників у соцмережі Х. Своєю чергою, Дональд Трамп публічно оголосив, що призначить Ілона Маска на високу державну посаду або навіть зробить своїм радником у разі перемоги на виборах.

За даними Reuters, Ілон Маск, ще до того, як почав підтримувати Дональда Трампа, таємно фінансував праву політичну некомерційну організацію, яка активно критикує адміністрацію президента США Джо Байдена.

Тим часом 31 жовтня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан провів телефонну розмову з Дональдом Трампом, під час якої побажав кандидату в президенти США від республіканців успіху на виборах.

Натомість Гарріс підтримують зірки Голлівуду та шоу-бізнесу, серед яких – співачки Тейлор Свіфт, Біллі Айліш, Дженніфер Лопес та Бейонсе, співаки Брюс Спрінгстін та Емінем, телеведуча Опра Вінфрі, а також актори Леонардо ді Капріо, Джордж Клуні, Марк Гемі, Роберт де Ніро, Сара Джессіка Паркер, Дженніфер Еністон.

Колишня перша леді Мішель Обама також виступила на підтримку віцепрезидентки Камали Гарріс у передвиборчій кампанії. Вона зосередила увагу на загрозах, які, на її думку, кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп несе для здоров’я жінок.

Камалу Гарріс підтримав і колишній губернатор Каліфорнії, обраний від Республіканської партії, Арнольд Шварценеггер.

Тоді як низка провідних американських ЗМІ, таких як Washington Post і LA Times, відмовилися висловлювати підтримку одному з кандидатів. Зазвичай, напередодні голосування журналісти цих видань публікували редакційну колонку, де відкрито повідомляли, за кого вони планують голосувати.

Цьогоріч власники видань вирішили зайняти нейтральну позицію. Так, мільярдер Джефф Безос, якому належить Washington Post, заблокував публікацію редакційної колонки з підтримкою Камали Гарріс. Інший американський мільярде,р Патрік Сунь Шинь, власник газети LA Times, також наполягав, щоб його видання зайняло нейтральну позицію на цих виборах.

Нейтральна позиція впливових видань викликала хвилю критику з боку американців. За кілька днів понад 200 тисяч, або ж 10% читачів скасували передплату на Washington Post.

Цікаво, що республіканці у Конгресі вже розробляють програму для Дональда Трампа у випадку його перемоги на виборах президента. План дій розраховано на перших 100 днів президентства.

Також Трамп заявив, що в разі поразки на майбутніх виборах може спробувати оскаржити їхні результати.

Окрім цього, кандидат на посаду президента США Дональд Трамп і його кандидат на пост віцепрезидента Джей Ді Венс вже окреслили план щодо завершення війни в Україні.

Згідно з планом, Трамп планує переглянути Мінські угоди 2014 і 2015 років, які не змогли зупинити бойові дії на сході України. Один із радників колишнього президента заявив, що в цих угодах було окреслено план збереження територіальної цілісності України із закріпленням автономних зон, але умови так і не було реалізовано або приведено у виконання, пише Financial Times.

Тим часом представники демократичних кіл, як пише The Hill, вже почали шукати винних у разі, якщо віцепрезидентка Камала Гарріс програє президентські вибори наступного тижня.

Зауважимо, що протягом президентських перегонів між кандидатами часто виникали суперечки.

Відтак, виступаючи на мітингу у Пенсильванії, в останню суботу вересня кандидат від республіканців Дональд Трамп вкотре розкритикував свою опонентку від Демократичної партії Камалу Гарріс. Трамп неодноразово нападав на її інтелект, називаючи її “тупою”, “розумово непридатною”, “повільною”, “дурною” та “людиною з надзвичайно низьким IQ”.

Своєю чергою, Гарріс прокоментувала заяви Трампа щодо її інтелектуальних здібностей, наголосивши, що готова пройти когнітивний тест, закликавши кандидата на президентську посаду США від республіканців зробити те саме.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 31 жовтня. З початку доби відбулося 150 бойових зіткнень.

5 листопада у США відбудуться президентські вибори, на яких змагаються двоє ключових кандидатів – Дональд Трамп від республіканців та Камала Гарріс – від демократів.

У Харкові завершили аварійно-рятувальні роботи та розбір завалів у 9-поверхівці, в яку напередодні ввечері влучили авіабомбою російські війська. У результаті ворожого удару загинули троє осіб, з них двоє дітей, ще 36 осіб постраждало.

Уряд України назвав трьох північнокорейських генералів, що супроводжують тисячі військовослужбовців КНДР, направлених до Росії.

Протягом минулої доби, 30 жовтня, по всій лінії фронту зафіксовано 145 бойових зіткнень.