В ISW оцінили, чи буде КНДР регулярно допомагати РФ живою силою

Джерело: Інститут вивчення війни

Аналітики ISW оцінили, чи буде Північна Корея постійно допомагати Росії своїми військовими.

На думку фахівців, попри заяви офіційних осіб КНДР про безстрокову підтримку Росії, насправді навряд чи Пхеньян наважиться регулярно допомагати РФ живою силою.

За останніми оцінками США, щоденні втрати військ РФ на фронті в Україні сягають 1 200 осіб, тобто у місяць – близько 36 000.

Водночас щомісяця Росії вдається набирати 25 000 – 30 000 нових добровольців, тобто повністю заповнити втрати окупантам не вдається.

Відтак 8 000 південнокорейських військових, які за повідомленнями готуються до бою на Курщині, становлять приблизно тижневу кількість втрат РФ по всій лінії фронту.

Аналітики нагадали, що загалом до Росії направили 12 000 військових КНДР і поки не зрозуміло, як окупанти використовуватимуть їх у війні. Однак якщо їх все-таки залучать до штурмових операцій, то це, ймовірно, призведе до високого рівня втрат північнокорейських військових.

На думку аналітиків, КНДР погодилась брати участь у російсько-українській війні на боці РФ, аби здобути реальний бойовий досвід, однак навряд чи те, як військове командування РФ використовуватиме північнокорейців, вплине на їхні вміння.

“Якщо північнокорейські війська зазнають таких же втрат, як і російські війська, то уроки на полі бою, які сподівається засвоїти Пхеньян, будуть зведені нанівець, і навряд чи Кім Чен Ин сприятиме таким втратам на полі бою нескінченно довго”, – резюмували в ISW.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.

17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.​