РФ причетна до фейкового відео про «уродженця Гаїті, який кілька разів голосував за Гарріс»

Джерело: BBC

Спецслужби США повідомили, що Росія причетна до фейкового відео, на якому нібито уродженець Гаїті розповідає, що “кілька разів проголосував за Камалу Гарріс” у Джорджії.

У 20-секундному відео, яке набрало сотні тисяч переглядів у соцмережах, показано двох чоловіків, які сидять в автомобілі та стверджують, що вони народились на Гаїті.

Один з них каже, що отримав громадянство США через шість місяців після того, як прибув до Сполучених Штатів і кілька разів проголосував на виборах президента США – в округах Гвіннетт та Фултон у штаті Джорджія.

У відео вони також закликають інших гаїтян їхати до США.

Та BBC виявила докази, що це відео – фейк. Журналісти зауважили, що один з чоловіків на відео показує кілька водійських посвідчень. BBC зробила скриншоти цих моментів на відео та покращила зображення, щоб зрозуміти, що там написано.

На посвідченнях вказано адреси офісного приміщення та АЗС, а не житлових будинків.

Щобільше, за пошуком по фото на одному з посвідчень з’ясувалось, що це – стокове фото чоловіка, зроблене продюсерською компанією у Південній Африці.

Це ж підтверджують й американські спецслужби. За їх даними, особи на відео брешуть про своє походження і за роликом стоять “російські впливові особи”.

“Ця російська діяльність є частиною ширших зусиль Москви порушити необґрунтовані питання про чесність виборів у США та розпалювання протиріч серед американців”, – мовиться у спільній заяві розвідки США, ФБР та Агентства з кібербезпеки та безпеки інфраструктури.

Дослідники з Університету Клемсона повідомили, що на відео є ознаки російської дезінформаційної операції “Шторм-1516”.

“Ця історія відповідає тому, що ми бачили у випадку зі Шторм-1516, насамперед останніми тижнями, оскільки вони повністю зосередились на виборах у США”.

Дослідники наголосили, що стиль та постановка відео відповідають попереднім російським зусиллям російської операції, пов’язаної з організацією “Російський фонд боротьби з несправедливістю”, яку заснував Євгеній Пригожин – загиблий в авіакатастрофі глава ПВК “Вагнер”.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.