У Росії розробили посібник із термінового поховання трупів
Джерело: МНС РФ
Російське МНС підготувало посібник з оперативного створення братських могил у воєнний час. У ньому містяться розрахунки та норми: яку глибину котловану копати, як укладати тіла, як засипати землею та інші рекомендації.
У тексті мовиться, що для обладнання братських могил росіян знадобляться робітники, і наводиться оцінка трудовитрат. Одне таке поховання розраховане на 100 загиблих росіян. Трупи потрібно укладати у два шари (по 50 у кожному), між якими має бути близько метра землі. Конструкцію передбачається завершувати могильним пагорбом заввишки 0,75 метра.
Судячи з кошторису, більшість часу — 234 людино-години — відводиться на копанні котловану. Для цього можна використати бульдозер. Братська могила для росіян має бути 20 метрів завдовжки, три метри завширшки та 2,3 метра заввишки. Загалом створення одного поховання займає 368,5 людино-години.
Окремо у посібнику розповідають про те, у яких випадках можна спалювати загиблих росіян, як звести до мінімуму ризики зараження хімічними та радіоактивними речовинами.
Зауважимо, триває 984-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 699 тисяч осіб.
Також за оцінками НАТО Росія втратила у війні проти України близько 600 тисяч солдатів.
раніше у НАТО повідомили, що у вересні російська армія щоденно втрачала на полі бою в Україні у середньому по 1271 особі вбитими та пораненими.
Це найвища кількість з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну: у травні НАТО заявив про цифру у 1000 вбитих і поранених. Один із посадовців також наголосив, що, за прогнозами альянсу, такі втрати з боку Росії збережуться до кінця 2024 року. Зростання російських втрат він пов’язав з тим, що запеклі бої тепер точаться не лише в Харківській, а й у Курській області, а бойові дії загалом посилилися по всій лінії фронту.
Тоді як згідно з підрахунками британської розвідки, втрати російських військ у вересні, коли точилися запеклі бої за Вугледар, становили в середньому 1271 осіб на добу – це максимальний показник з початку війни. Колишній рекорд (1262 особи на добу) було зафіксовано у травні, коли Росія зробила безрезультатну спробу наступу на Харків.
Водночас кількість убитих досягла 200 тисяч солдатів, інформувала 17 вересня газета The Wall Street Journal.
Для компенсації втрат армії потрібен постійний потік нових солдатів. Російська влада шукає добровольців по регіонах, пропонуючи щедрі бонуси, на які за першу половину року вже витратили 8% федерального бюджету РФ. Згідно з офіційними даними, щодня контракт із міноборони РФ підписують близько 1000 осіб. Своєю чергою, британська розвідка називала ці цифри завищеними.
- У жовтні 2024 року росіяни випустили по Україні рекордну кількість безпілотників.
- За оцінками аналітиків, готовність російського військового командування досягати обмежених тактичних успіхів в обмін на значні втрати бронетехніки буде ставати дедалі дорожчою через обмежені запаси озброєння і техніки радянських часів.
- Аналітики Інституту вивчення війни вказують на те, що збільшення Росією фінансових стимулів навряд чи суттєво вплине на подолання обмежень у питанні мобілізованих.
- Сполучені Штати не встановлюватимуть нових обмежень на використання американської зброї Україною, якщо Північна Корея вступить у війну, заявив Пентагон.
У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у вівторок, 19 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
Внаслідок обстрілу житлового кварталу Костянтинівки двоє людей загинули, ще двох поранено. Нині прокуратура розпочала розслідування за фактом воєнного злочину (ч. 2 ст. 438 КК України).
Національний банк України офіційно підтвердив, що в українській банківській системі досі використовується програмне забезпечення російського та білоруського походження. У телеграмі №57−0008/86444 регулятор наголосив на суттєвих ризиках та вимагає від банків прозвітувати про розв’язання проблеми протягом 21 дня.
18 листопада президент Володимир Зеленський підписав проєкт закону №11225 про удосконалення роботи МСЕК.
Музикант і фронтмен гурту “Бумбокс”, а також військовослужбовець Андрій Хливнюк, оголосив про відмову прийняти міжнародну премію імені Сергія Магнітського, яка вручається за досягнення у сфері журналістських розслідувань та захисту прав людини. Серед цьогорічних лауреатів також Юлія Навальна, дружина російського опозиціонера Олексія Навального.