Займання посилок в Європі були «перевіркою» РФ для атак на вантажні рейси США і Канади

Джерело: BBC

Польські прокурори стверджують, що серія займань посилок у кур’єрських компаніях Польщі, Німеччини та Великої Британії, були “тестовими запусками” РФ для атак на вантажні рейси США і Канади.

У липні у німецькому Лейпцигу у контейнері з посилками, який готували до відвантаження на літак DHL, спалахнула пожежа.

Схожі інциденти трапились у транспортній компанії неподалік Варшави (Польща) та у Мінворті (Велика Британія). До пожеж, за даними, призвели закладені у посилки запальні суміші.

Про пожежу у Мінворті було мало деталей, лише минулого місця глава британської розвідки Мі-5 Кен МакКаллум повідомив, що за інцидентом стоїть Росія.

Глава Федеральної розвідувальної служби Німеччини повідомив, що лише за щасливим збігом посилка не зайнялась вже на борту літака у повітрі.

Польська прокурорка Катажина Калов-Яшевська минулого місяця повідомила про затримання чотирьох диверсантів, причетних до відправлення посилок з прихованими вибуховими речовинами та небезпечними матеріалами через кур’єрські компанії Європи.

Тепер на Заході вважають, що за інцидентами стоїть російська воєнна розвідка (ГРУ). Попередньо, причиною пожеж були електричні масажні пристрої, які містять речовину на основі магнію.

Вогонь, викликаний магнієм, важко погасити, насамперед на борту літака. На гасіння вогню під Варшавою рятувальники витратили дві години.

“Ціллю групи також було перевірити канал постачання таких посилок, які повинні були доставити у США та Канаду”, – повідомила польська прокурорка.

Росія, традиційно, заперечує причетність до диверсій.

Є також підозри, що це ж угруповання причетне для атаки на склади і залізницю у країнах ЄС у 2024 році, зокрема у Швеції та Чехії.

Глава Федерального управління з охорони порядку у Німеччині Томас Хальденванг назвав займання у логістичному центрі DHL в аеропорту  ймовірною російською диверсією.

Попередньо встановлено, що посилку відправили із Литви. Також із Литви, найімовірніше, було відправлено й посилку, яка зайнялась у Великій Британії.

Упродовж 2024 року СБУ та Нацполіція затримали понад 450 осіб, які за наказом російських кураторів вчиняли підпали в Україні.

15 січня Верховна Рада проголосувала за продовження воєнного стану та мобілізації в Україні до 9 травня 2025 року.

Нардеп Ярослав Железняк повідомив, що “Енергоатом” планує будувати енергоблоки Хмельницької  АЕС коштами українців, тобто шляхом підвищення тарифів населенню.

Соцмережа TikTok готується до можливого відключення свого додатка для користувачів у США в неділю, 18 січня, через ризик набуття чинності федеральної заборони. Це станеться, якщо Верховний суд не ухвалить рішення, яке б зупинило запровадження обмежень.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що станом на 9:00, застосування графіків аварійних відключень у всіх вказаних регіонах було скасоване.