Прикидався «тревел-блогером»: російський агент і двоє його спільників отримали вирок

Джерело: СБУ

Троє російських агентів, які коригували ракетні удари по аеродрому на Прикарпатті, отримали по 13 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Зловмисники, завербовані російською розвідкою ще у 2021 році, діяли у складі групи та комунікували з російськими кураторами через анонімні чати. Вони збирали інформацію про аеродром для підготовки ракетного удару.

Агент з Харкова видавав себе за “тревел-блогера”, знімав об’єкт за допомогою дрона і викладав відзняті файли в інстаграмі.

Інша агентка з Києва напередодні повномасштабного вторгнення РФ оселилася поблизу аеродрому, щоб фіксувати зльоти і посадки літаків.

Вона передавала інформацію третьому агенту, з Запоріжжя, щоб той передавав дані окупантам.

Після ракетного удару 24 лютого 2022 року вони передали дані про результати атаки російським спецслужбам.

Зрадників затримали, коли вони планували втекти через західний кордон. Суд визнав їх винними у державній зраді.

  • Працівники СБУ затримали агента ФСБ РФ, який коригував російські ракетно-дронові атаки по Одесі і Миколаєву та формував нову агентурну мережу країни-агресора. Фігурант – військовий пенсіонер з Миколаївської області, який потрапив у поле зору ворога ще до повномасштабної війни, коли їздив на територію РФ.
  • У Сумах затримали агента, який коригував удар російських військових по місту. Внаслідок атаки безпілотника 22 жовтня загинули троє людей, серед яких дитина.

Британський журналіст Financial Times Гідеон Рахман, посилаючись на власне надійне джерело, повідомив, що військовослужбовці з Північної Кореї, котрі прибули в РФ на війну проти України, вперше отримали необмежений доступ до інтернету та “підсіли” на порнографію.

5 листопада президент Володимир Зеленський підтвердив перші бойові зіткнення між Силами оборони та військами КНДР, наголосивши, що Україна та світ мають зробити все можливе, аби залучення північнокорейських військових стало програшним кроком, як для Кремля, так і для Північної Кореї.

Агентство з розшуку та менеджменту активів нині активно залучене правоохоронними органами до виявлення та розшуку активів працівників лікарських установ, РТЦК та СП, ВЛК та Медико-соціальної експертної комісії, причетних до корупційних схем.

Австралія оголосила про надання Україні 14 катерів з жорстким корпусом, вартістю по 1 млн дол кожен.

У Національній поліції України зараз працює близько 70 – 75 тисяч поліцейських-чоловіків мобілізаційного віку, повідомив заступник голови Нацполіції Олександр Фацевич.