6 листопада: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
6 листопада відзначають Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів, Міжнародний день пам’яті тварин, загиблих від рук людини та День саксофона. Християни сьогодні вшановують ісповідника Павла, архиєпископа Царгородського.
Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів: заснований ООН у 2001 році для підвищення обізнаності про вплив війни на навколишнє середовище та підтримки міжнародних зусиль для запобігання цим наслідкам. Він також спрямований на підтримку мирних ініціатив, які сприяють відновленню та захисту природних ресурсів у зонах конфліктів.
Міжнародний день пам’яті тварин, загиблих від рук людини: цього дні вшановують пам’ять тварин, які загинули через людські дії, а також приспаних у притулках тварин, які не дочекалися своїх господарів. Європейська конвенція по захисту домашніх тварин визначає за людиною моральний обов’язок перед тваринами. А за законами багатьох країн передбачена відповідальність за жорстоке ставлення до них, зокрема і в Україні.
День саксофона: Адольф Сакс переїхав до Парижа в 1842 році і зареєстрував свій винахід саксофон у 1846 році. У сімействі саксофонів вісім різних розмірів саксофонів. З перших днів саксофон завжди виготовлявся з латуні. Однак, оскільки він генерує звук за допомогою однієї тростини, він класифікується як дерев’яний духовий інструмент.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Україна – День Визволення Києва
- Узбекистан – День працівника культури
- Республіка Конго – День посадки дерев
- Швеція – День пам’яті короля Густава Адольфа і День державного прапора
- Марокко – День зеленого маршу
- Фінляндія – День Фінсько-шведської спадщини або День шведської культури і День прапора.
- Домініканська Республіка, Таджикистан, Татарстан – День Конституції
Цього дня у світі:
- 1657 — відбулася Корсунська рада, документ про українсько-шведський військово-політичний союз.
- 1860 — Авраам Лінкольн обраний 16-м президентом Сполучених Штатів Америки.
- 1919 — командування Української Галицької армії уклало перемир’я і союзний договір з Добровольчою армією.
- 1932 — на виборах у Німецькій Державі більшість голосів отримала партія націонал-соціалістів
- 1942 — відбувся перший політ німецького літака Хейнкель Heinkel He 219 “Пугач”, на якому вперше в історії почали серійно встановлювати пневмокатапульту для пілота.
- 1944 — відбудована і відновила свою роботу Київська радіостанція.
- 1951 — почав працювати Київський професійний телецентр на Хрещатику, 26. Початок історії Українського телебачення
- 1960 — у Києві запущена перша черга метрополітену — 5-кілометрова ділянка Святошино-Броварської лінії з’єднала станції “Вокзальна”, “Університет”, “Хрещатик”, “Арсенальна”, “Дніпро”;
- 1962 — Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, яка засуджувала расистську політику апартеїду у Південно-Африканській Республіці і закликала всіх членів ООН припинити будь-які економічні та військові відносини з ПАР.
- 1964 — здано в експлуатацію Тернопільський порцеляновий завод.
- 1980 — у Миколаєві збудований новий Інгульський міст, довжина моста складала 485 м.
- 1984 — на президентських виборах у США переконливу перемогу вдруге отримав республіканець Рональд Рейган;
- 1986 — у залізничній катастрофі на станції Користівка загинуло 44 особи, ще 100 були поранені.
- 1987 — у Києві відкрито 28-му станцію метрополітену — “Ленінська” (тепер “Театральна”)
- 1991 — розпущено Комуністичну партію Радянського Союзу
- 1998 — Повінь на Закарпатті.
- 1999 — в Австралії 54,5 % виборців висловилось проти проголошення країни республікою, знову визнавши формальним главою держави британського монарха.
Яке сьогодні церковне свято:
6 листопада в церковному календарі – день пам’яті святого ісповідника Павла, архиєпископа Царгородського. Він був відомим християнським святим і ісповідником, який жив у першій половині 4 століття. Він був архиєпископом Царгорода (сучасний Стамбул) і відомий своєю непохитною вірою та мученицькою смертю. Павло був звинувачений у зраді імператору Феодосію I за те, що він відмовився поклонятися ідолам. Його було засуджено на смерть і стратили 350 року.
Прикмети:
- Вікна в інеї — вже не буде до весни теплої погоди
- Річки ще не вкрилися кригою — зима прийде пізно
- Вітер дуже сильний — до сильних морозів
- Перший сніг — до сніжної зими
Традиції:
- У народі вважають, що якщо сьогодні вдягнути якусь обновку або щойно випраний одяг, тоді весь рік в усьому буде удача.
Іменини сьогодні святкують:
Серафима, Мотрона, Олександра, Єфросинія, Аліса, Олеся, Клавдія, Анатолій, Гавриїл, Арсеній, Віктор, Микола, Василь, Костянтин, Герман, Павло, Микита, Лука.
- За даними синоптиків у середу, 6 листопада, у більшості областей збережеться суха погода.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 5 листопада.
У відкритому зоопарку в Таїланді карликова бегемотиха Му Денг, яка стала зіркою соцмереж, проголосувала за майбутнього президента США.
На аукціоні за 2 200 фунтів стерлінгів продали шматок торта з весілля королеви Єлизавети II та принца Філіпа.
Міністерство оборони України спільно з Генеральним штабом ЗСУ працюють над розробкою цифрового сервісу, який дозволить спростити процедуру переведення військовослужбовців між частинами. З метою врахування думки військових, у застосунку “Армія+” було запущено відповідне опитування.
У Перу двоє правоохоронців вирішили дотриматися традицій Геловіну та одягти на службу тематичні вбрання. Зокрема вони перевдягнулись в костюми героїв кінофільмів Дедпула та Росомаху, щоб затримати наркоторгівців.
Колишній президент США Дональд Трамп, виступаючи перед своїми прихильниками, заявив про своє прагнення зупинити війни.