Неодружені люди мають на 80% вищий ризик розвитку депресії, ніж одружені
Джерело: MedicalXpress
Дослідження, опубліковане в журналі Nature Human Behaviour, свідчить, що неодружені люди мають вищий ризик розвитку депресивних симптомів, порівняно з тими, хто перебуває у шлюбі.
Аналіз охопив понад 100 000 осіб із 7 країн (США, Великобританії, Мексики, Ірландії, Південної Кореї, Китаю та Індонезії).
Дослідження свідчить, що люди, які ніколи не були у шлюбі, мають на 79% вищий ризик депресії, ніж одружені. Розлучені – на 99%, а овдовілі – на 64% вищі ризики розвитку депресивних симптомів.
Ризик депресії серед неодружених був вищим у західних країнах (США, Великобританії, Ірландії) порівняно зі східними (Південній Кореї, Китаю, Індонезії).
Цей ризик також виявився вищим серед неодружених чоловіків порівняно з незаміжніми жінками.
Дослідники припускають, що шлюб може знижувати ризик депресії завдяки взаємній підтримці та більшій фінансовій стабільності.
Однак, дослідження обмежене, оскільки дані збиралися через самозвіти, а не клінічні діагнози депресії, і всі пари, які розглядалися, були гетеросексуальними.
- Результати дослідження, проведеного професором Яоюе Ху з Медичного університету Чунціна, свідчать, що жінки частіше звертаються по допомогу до антидепресантів після розриву стосунків із партнером, ніж чоловіки.
- Зниження сексуального бажання може бути симптомом депресії, однак, антидепресанти також можуть впливати на лібідо. Лікарі зазначають, що багато пацієнтів постають перед цією проблемою, проте все ж є способи боротися з побічними ефектами, не відмовляючись від лікування депресії.
- Результати нового дослідження свідчать, що використання технологій доповненої реальності (XR) може стати перспективним методом лікування тяжкого депресивного розладу.
Норвегія погодилася взяти на себе половину відповідальності за захист основного транзитного вузла для іноземної військової допомоги Україні, повідомив заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час спільної пресконференції з главою уряду Швеції Ульфом Крістерссоном у Харпсунді.
Журналісти визначили у Білорусі локацію фільтраційного табору на території держпідприємства, де військові РФ катували вивезених полонених українців.
Ввечері 28 листопада російські війська вкотре запустили ударні безпілотники по території України. Під ворожою атакою нині перебуває низка міст, зокрема столиця. Мер Києва Віталій Кличко поінформував містян про наслідки збиття дронів.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 листопада. Ситуація на Покровському та Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Куп’янському напрямку.
Вищий антикорупційний суд продовжив термін тримання під вартою до 26 січня 2025 року колишній очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяні Крупі, знову зменшивши розмір застави з 300 млн грн до 280 млн грн.