Греція почала будівництво 35-кілометрового паркану на кордоні з Туреччиною, аби стримати проникнення мігрантів

Джерело: Greek City Times та Daily Sabah.
Греція почала будівництво додаткової 35-кілометрвоої огорожі вздовж річки Мариця на кордоні з Туреччиною для запобігання проникненню нелегальних мігрантів.
Будівництво сталевого паркану розпочато на березі річки, яка позначає більшу частину турецько-грецького кордону.
Роботи будуть здійснювати дві компанії за контрактом, укладеним ще у березні за присутності прем’єра Кіріакоса Міцотакіса. Вартість нової секції складає 99,2 млн євро.
Зараз на місці розчищають від рослинності зону, де будуть встановлювати паркан.
Висота бар’єра буде становити 5 метрів, а в землю він буде заглиблюватися на 6 метрів. Буде встановлене також спостережне обладнання та 7 спостережних кабін з броньованим склом.
Паркан будується для того, щоб не допустити мігрантів з Близького Сходу, Азії чи Африки до Європейського Союзу через Туреччину.
Зазначимо, що в ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів. Готівка є основною частиною плану ЄС відносно запобігання потоку мігрантів до Європи. 16 липня ЄС завершив угоду з Тунісом, котра фактично пропонує країні мільйони в обмін на блокування човнів, які перевозять все більше людей до Європи.
Водночас зауважується, що домовленість виходить далеко за межа питання міграції, оскільки торкається таких сфер, як торгівля, інвестиції та зелена енергетика.
Розроблений план є попереднім оглядом майбутнього рішення. Нині Брюссель прагне укласти подібні угоди з іншими країнами Північної Африки. Учасники переговорів уже розглядають Єгипет і Марокко як наступні цілі, за словами офіційного представника ЄС, який надав інформацію з переговорів на умовах анонімності.
Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні під час поїздки до Тунісу з Урсулою фон дер Ляєн та прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте наголосила, що узгоджений план – “модель побудови нових відносин із сусідами з Північної Африки”.
Своєю чергою, фон дер Ляєн назвала цю поїздку справою “Команда Європи”.
Одначе, 17 липня захисники прав мігрантів висловили розчарування угодою, стверджуючи, що ЄС закриває очі на ситуацію з дотриманням прав людини в Тунісі, а також на його все більш авторитарний уряд.
Зазначається, що тепер угоду направлять до країн ЄС для ширшого ознайомлення, що дасть інакодумцям більше часу для суперечок стосовно її специфіки.
- 8 липня Польща почала переміщення понад 1000 військових на схід країни на тлі зростаючої стурбованості країни-члена НАТО тим, що присутність бойовиків групи “Вагнер” в Білорусі може призвести до посилення напруги на кордоні, повідомив міністр оборони Маріуш Блащак.
- 26 січня міністри Європейського Союзу обговорювали способи приборкати нелегальну міграцію, зокрема відправляючи назад нелегально прибулих. Кількість мігрантів зростає, відроджуючи заклики щодо прикордонних парканів і центрів притулку за межами Європи.
- Чиста міграція до Великої Британії зросла до рекордного рівня в 504 тисячі осіб за рік до червня 2022 року, що було зумовлено збільшенням кількості громадян країн, котрі не входять до Європейського Союзу.
Триває 1422-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли 929 тисяч осіб.
10 квітня відзначають Всесвітній день гомеопатії, Міжнародний день братів і сестер, Міжнародний день Руху опору та Міжнародний день шпильки. Церква сьогодні згадує мученика Терентія і ще 40 воїнів.
У Військовій службі правопорядку ЗСУ повідомили, що за розпорядженням Головнокомандувача Збройними силами України розслідуватимуть факт призову на військову службу екскерівника Державної фіскальної служби Романа Насірова.
За даними синоптиків у четвер, 10 квітня, по всій країні очікуються опади.
Через різке зростання імпортних мит, американські рітейлери цьогоріч майже повністю зупинили закупівлі новорічних декорацій у Китаї, що ставить під загрозу святкове оздоблення у Сполучених Штатах і завдає удару по китайському експорту.