Окупаційна влада Криму бере участь у Всесвітньому форумі міст: реакція МЗС України
Джерело: МЗС України
Міністерство закордонних справ України висловило протест через участь представників окупаційної адміністрації Росії в тимчасово окупованому Криму у 12-й сесії Всесвітнього форуму міст (WUF12).
Подія відбувається з 4 по 8 листопада в Єгипті за підтримки Програми ООН з населених пунктів.
У МЗС України наголосили, що участь окупаційної влади у заходах, що відбуваються під егідою міжнародних організацій, є “разючим порушенням норм міжнародного права та низки резолюцій Генеральної Асамблеї ООН”, а саме 68/262 “Територіальна цілісність України”.
Також, попри наполягання України, ООН-Хабітат так і не забезпечив належний контроль та механізм реєстрації учасників WUF12, “тим самим допустивши до участі у заході злочинців і поставивши під загрозу реноме цього важливого заходу”.
“Переконані, що особи, які допустили таку злочинну недбалість, більше не можуть користуватися довірою держав-членів ООН, а відтак і мати честь працювати в ООН-Хабітат чи інших органах системи ООН”, – заявили в МЗС.
- Міжнародне агентство з атомної енергії фінансувало російські ядерні дослідження у тимчасово окупованому Криму навіть після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Попри те, що організація офіційно визнає Крим українською територією.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.
У Сумах збільшилася кількість загиблих до 36 осіб через ракетний удар Росії по центру міста 13 квітня.
У Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок російської агресії, запустили Системи обліку інформації про немайнову шкоду.