Окупаційна влада Криму бере участь у Всесвітньому форумі міст: реакція МЗС України
Джерело: МЗС України
Міністерство закордонних справ України висловило протест через участь представників окупаційної адміністрації Росії в тимчасово окупованому Криму у 12-й сесії Всесвітнього форуму міст (WUF12).
Подія відбувається з 4 по 8 листопада в Єгипті за підтримки Програми ООН з населених пунктів.
У МЗС України наголосили, що участь окупаційної влади у заходах, що відбуваються під егідою міжнародних організацій, є “разючим порушенням норм міжнародного права та низки резолюцій Генеральної Асамблеї ООН”, а саме 68/262 “Територіальна цілісність України”.
Також, попри наполягання України, ООН-Хабітат так і не забезпечив належний контроль та механізм реєстрації учасників WUF12, “тим самим допустивши до участі у заході злочинців і поставивши під загрозу реноме цього важливого заходу”.
“Переконані, що особи, які допустили таку злочинну недбалість, більше не можуть користуватися довірою держав-членів ООН, а відтак і мати честь працювати в ООН-Хабітат чи інших органах системи ООН”, – заявили в МЗС.
- Міжнародне агентство з атомної енергії фінансувало російські ядерні дослідження у тимчасово окупованому Криму навіть після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Попри те, що організація офіційно визнає Крим українською територією.
АРМА отримало в управління майно екс-начальника Одеського ТЦК Євгена Борисова, яке розшукало в Королівстві Іспанії. Майно вже заблоковано рішенням суду Королівства Іспанії.
Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів оскаржуватиме рішення ВАКС стосовно заборони реалізації майна підозрюваного у держзраді ексдепутата Віктора Медведчука. Про це мовиться в офіційній заяві агентства.
Внаслідок удару по командному пункту 810 окремої бригади морської піхоти ЗС РФ у Льгові Курської області загинуло 18 російських військових.
На Закарпатті затримано переправників, які намагалися провезти двох ухилянтів через кордон під виглядом учасників траурного кортежу, що супроводжував тіло загиблого воїна.
Війна загострила в Україну проблему антибіотикорезистентності — стійкості мікроорганізмів до антибіотиків, які мали б їх знищити.