Польща викликала російського посла після коментарів Путіна про кордон – Bloomberg
Джерело: Bloomberg news
Польща викликала посла Росії після коментарів президента Володимира Путіна про кордони Другої світової війни та заяв про те, що польська влада розглядає можливість захоплення частини заходу України.
У п’ятницю, 21 липня, Путін заявив, що західні території, віддані Польщі після поразки Німеччини в 1945 році, були “подарунком” від Йосипа Сталіна.
Кремль намагається “фальсифікувати історію та сьогодення”, заявив журналістам заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський.
Припущення Путіна про те, що Польща зацікавлена в захопленні території, є провокацією, оскільки “кордони є абсолютно недоторканними”, сказав він.
Яблонський додав, що припущення Путіна про те, що Польща має бути вдячна за роль Сталіна в переміщенні її кордонів на захід майже 80 років тому, становлять “псевдоісторичні аргументи” та “спроби відбілити військового злочинця іншим військовим злочинцем”.
- 20 липня після зустрічі глав МЗС у Брюсселі заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський заявив, що підтримка України та держав-членів Європейського Союзу, котрі несуть витрати на тлі російської агресії, має фінансуватися Росією.
- 8 липня Польща почала переміщення понад 1000 військових на схід країни на тлі зростаючої стурбованості країни-члена НАТО тим, що присутність бойовиків групи “Вагнер” в Білорусі може призвести до посилення напруги на кордоні, повідомив міністр оборони Маріуш Блащак.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.