Шольц має намір відновити перемовини з Путіним
Джерело: ARD Mediathek
Канцлер Німеччини Олаф Шольц планує відновити переговори з президентом Росії Володимиром Путіним. Востаннє їхній діалог відбувся у грудні 2022 року.
Шольц заявив, що має намір поговорити з Путіним “у відповідний час”, але зауважив, що діятиме не самостійно, а у співпраці з іншими політиками. Він додав, що відновлення діалогу вимагатиме багатьох контактів і консультацій з іншими сторонами.
Канцлер також наголосив на необхідності обговорення цього питання з Україною, зазначивши, що перемовини з Путіним плануються, проте точний час їх проведення поки що не визначено. На запитання, коли саме можуть відбутися ці переговори, Шольц відповів: “Незабаром”.
Нагадаємо, що після останнього контакту Шольца з Путіним у 2022 році, інші західні лідери, зокрема президент США Джо Байден і президент Франції Емманюель Макрон, також не спілкувалися з Путіним.
Раніше представник німецького уряду Штеффен Гебештрайт повідомляв, що Шольц готовий відновити контакт за умови, що переговори можуть принести конкретні результати. Наприкінці 2023 року Шольц заявляв, що діалог можливий лише за умови повного виведення російських військ з території України.
- Рішення щодо закінчення війни можна знайти виключно спільно з Україною, заявив канцлер ФРН Олаф Шольц за підсумками неформального саміту ЄС у Будапешті.
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовився підтримати основні пункти “плану перемоги” Володимира Зеленського через побоювання з приводу подальшої ескалації конфлікту.
Г
Міністерство оборони України офіційно допустило до використання у Силах оборони дистанційно керований вогневий модуль “Пернач” українського виробництва.
Протягом минулої доби, 13 листопада, по всій лінії фронту відбулось 161 бойове зіткнення.
Народна депутатка Ніна Южаніна висловила критику проєкту Державного бюджету на 2025 рік, називаючи його несправедливим через суттєве збільшення видатків на утримання фінансових та контролюючих державних інституцій.
Агенція оборонних закупівель Міноборони та Агенція оборонних матеріалів Норвегії (NDMA) домовилися про посилення нинішньої співпраці у сфері закупівель озброєння.
Україна протягом кількох місяців може створити елементарну ядерну бомбу, якщо Дональд Трамп після вступу на посаду президента США зупинить військову допомогу Києву, свідчить документ, підготовлений для українського Міноборони. Автором доповіді The Times називає завідувача відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Іжака.