Президентка Молдови назвала дрони РФ над територією її країни «приводом для занепокоєння»
Джерело: Moldpres та Головне управління розвідки Міноборони у Facebook
Президентка Молдови Майя Санду заявила, що проліт російських безпілотників над територією країни є приводом для занепокоєння. Вона наголосила, що хоча ці дрони поки що не становлять безпосередньої загрози для Молдови, війна біля кордонів і випадки порушення повітряного простору вимагають підвищеної уваги.
Санду наголосила на необхідності підготовки Молдови до захисту свого населення, зокрема, шляхом впровадження нових технологій для забезпечення безпеки країни.
10 листопада на території Молдови впали російські безпілотники, що не мали бойової частини. Ці дрони Росія використовує для відволікання уваги та перевантаження української системи ППО, що підтверджує розвідка. Протягом жовтня 2024 року Росія застосувала понад 2000 БпЛА, з яких значну частину становили дрони-приманки.
Російські дрони-приманки, відомі як “пародії”, використовуються в атаках без бойового заряду. Завдяки своїм радіолокаційним характеристикам, вони імітують більші та дорожчі Shahed-136, однак є значно дешевшими.
Розвідка зазначає, що навіть для виготовлення “пародій” Росія використовує імпортні компоненти від компаній з Китаю, США, Швейцарії та Тайваню, що свідчить про залежність від іноземних технологій у виробництві навіть базових моделей безпілотників.
- Генеральний інспектор поліції заявив, що на території Молдови у неділю, 10 листопада, знайшли ще один безпілотник, що впав.
Міністерство оборони України офіційно допустило до використання у Силах оборони дистанційно керований вогневий модуль “Пернач” українського виробництва.
Протягом минулої доби, 13 листопада, по всій лінії фронту відбулось 161 бойове зіткнення.
Народна депутатка Ніна Южаніна висловила критику проєкту Державного бюджету на 2025 рік, називаючи його несправедливим через суттєве збільшення видатків на утримання фінансових та контролюючих державних інституцій.
Агенція оборонних закупівель Міноборони та Агенція оборонних матеріалів Норвегії (NDMA) домовилися про посилення нинішньої співпраці у сфері закупівель озброєння.
Україна протягом кількох місяців може створити елементарну ядерну бомбу, якщо Дональд Трамп після вступу на посаду президента США зупинить військову допомогу Києву, свідчить документ, підготовлений для українського Міноборони. Автором доповіді The Times називає завідувача відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Іжака.