Вплив санкцій: Росія фактично заморозила проєкт Arctic LNG 2

Джерело: Bloomberg

Російський газовидобувний проект Arctic LNG 2 під керівництвом компанії РФ “Новатек” різко, практично до нуля в листопаді, скоротив видобуток газу на своїх родовищах на тлі західних санкцій. Виробництво на російському підприємстві впало до мінімуму за рік.

Родовища проєкту видобули у середньому 0,4 млн кубометрів газу на день за перші десять днів листопада. Це зниження більш ніж на 90% проти середнього обсягу видобутку за жовтень. Це також найнижчий середній рівень виробництва для проекту принаймні з вересня 2023 року.

Зауважується, що навіть під час передпускових та пусконалагоджувальних робіт на першому модулі Arctic LNG 2 у четвертому кварталі минулого року його родовища видобували від 2 млн до майже 14 млн кубометрів на день.

Arctic LNG 2 має ключове значення для планів Росії щодо збільшення експорту ЗПГ та розвитку Північного морського шляху, тому минулого року він став ціллю кількох хвиль західних санкцій.

“Новатек” має проєктну потужність 19,8 млн тонн ЗПГ на рік, проте зараз працює лише одна ланка, здатна виробляти 6,6 млн тонн на рік.

Додамо, у жовтні російський завод Arctic LNG 2 припинив зрідження природного газу через посилення санкцій, які обмежують його можливості доставляти та продавати вантажі.

Комерційне зрідження на підприємстві зупинили через високі запаси, оскільки завод не може вільно експортувати вантажі, повідомили на умовах анонімності особи, знайомі з ситуацією.

Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.