Норвегія та Україна об’єднують зусилля у сфері оборонних інновацій

Джерело: Міноборони

Агенція оборонних закупівель Міноборони та Агенція оборонних матеріалів Норвегії (NDMA) домовилися про посилення нинішньої співпраці у сфері закупівель озброєння.

Керівники агенцій підписали документ, що відкриває можливості для обміну інформацією про актуальні пропозиції на ринку озброєння та військової техніки. Також передбачена можливість для спільного R&D у галузі інноваційного озброєння.

Зміцнення співпраці з країнами НАТО — важливий фокус роботи Міноборони та, зокрема, Агенції оборонних закупівель.

Зауважується, що нині команда NMDA продовжує проведення навчальних курсів для співробітників АОЗ, що дозволяє адаптувати найкращий досвід закупівельних агенцій НАТО в Україні, враховуючи реалії повномасштабної війни.

Постійна підтримка Агенції оборонних закупівель має велике значення для нас і є одним із наших пріоритетів. Окрім того, досвід української Агенції дозволяє зрозуміти, як NDMA може функціонувати в умовах війни. Це дає нам важливі знання для подальшого розвитку власних процесів, а висока оцінка від Агенції оборонних закупівель — ознака якості нашої організації та нашого персоналу, — наголосила голова Агенції оборонних матеріалів Норвегії Гру Йаре.

У пресслужбі зазначили, що для співпраці агенцій створені дві проєктні групи — в Осло та Києві.

Зауважимо, раніше стало відомо, що Норвегія вирішила виділити до 967 млн крон (близько $89,9 млн) на чотири нові проєкти для збільшення виробництва ракетних двигунів та компонентів для вибухівки. Міністерство оборони країни повідомило, що існує критична потреба в оборонному обладнанні як для України, так і для союзників.

  • Норвегія виділяє 100 мільйонів норвезьких крон (приблизно 8,7 мільйона євро) на продовження програми медичної евакуації поранених українців, постраждалих під час війни. Як оголосив прем’єр-міністр країни, кошти скерують на транспортування тяжкопоранених до європейських лікарень для подальшого лікування.
  • Норвегія оголосила про продовження програми допомоги Україні на три роки, збільшивши загальний обсяг фінансування до 135 мільярдів норвезьких крон, про що повідомив уряд країни в п’ятницю, 20 вересня.
  • Норвегія надасть Україні 250 млн євро на відновлення зруйнованих енергооб’єктів і розвиток сучасної енергетичної інфраструктури. Про це заявив міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде.

Українська делегація на чолі з головою парламентського комітету з екологічної політики Олегом Бондаренком і його заступницею Оленою Криворучкіною звернулася до учасників найбільшої у світі кліматичної конференції COP29 із закликом зупинити російський екоцид. Представники України наголосили, що агресія Росії створює загрозу для екологічної безпеки всього світу.

Жителі села Ольгівка Курської області поскаржилися главі РФ Володимиру Путіну на труднощі, що виникли після евакуації, і закликали “завершити цю прокляту війну, яка забрала безліч безневинних життів”.

Партизанський рух АТЕШ поінформував про посилення російськими військами оборонних споруд у Севастопольських бухтах. Ворог планує повернути кораблі Чорноморського флоту.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус у нещодавньому опитуванні обійшов за рівнем підтримки на посаду майбутнього канцлера не тільки чинного очільника уряду Олафа Шольца, а і лідера опозиції Фрідріха Мерца.

Після перемоги Дональда Трампа на виборах, Росія різко збільшила кількість своїх дальніх атак безпілотниками на Україну.