Понад 40% українських учителів планують піти з професії до 2030 року – опитування

Джерело: “Освіторія

42% українських вчителів налаштовані піти з професії до 2030 року. Крім того, вчительський склад поступово стає старшим.

“Освіторія” провела опитування, яке тривало понад рік. До нього залучили понад 10 000 учителів та студентів педагогічних спеціальностей.

Більшість учителів (79%) зазначила, що планує залишатися в професії впродовж наступних двох років, утім до 2030 року у професії готові залишитися дещо більше як половина (58%). 42% вчителів налаштовані піти з професії протягом наступних 5-6 років.

Джерело: “Освіторія”

Старші педагоги висловлюють вищу готовність працювати у школах у довготривалій перспективі за молодших. До прикладу, серед освітян 46-55 років таких 71%, серед учителів до 25 років – 42%.

Учителі молодших класів також висловлюють дещо більшу готовність залишатися в професії до 2030 року, аніж учителі-предметники.

Окрім того, вчительський склад поступово стає старшим. Середній вік українських педагогів, за результатами опитування, становить 45 років.

“Понад 30% вчительського складу – педагоги передпенсійного та пенсійного віку. За останні п’ять років кількість молодих учителів віком до 30 років зменшилась у 1,6 раза. Це майже 15 тис. молодих педагогів, яких ми не змогли замінити”, – зауважують в “Освіторії”.

Джерело: “Освіторія”

За даними “Освіторії”, навіть за умови наповнення класів відповідно до норм законодавства, до 2030 року прогнозований брак учителів становитиме, імовірно, 108 тисяч.

У грудні міністри сільського господарства України та Польщі мають намір провести переговори стосовно ситуація на сільськогосподарських ринках.

Сполучені Штати Америки мають намір щотижня відправляти Україні партії озброєння, щоб встигнути використати залишок у 7,1 млрд доларів до завершення каденції чинного президента Джо Байдена.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Попри поширений стереотип про “безневинність” пива порівняно з іншим алкоголем, вчені зі США виявили, що воно завдає організму більшого впливу, ніж вино, коктейлі чи лікер. Дослідження розкрило, що пивні споживачі мають нижчий рівень харчової якості і менш активний спосіб життя.

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп обрав лояльних до своєї політики осіб із невеликим досвідом на кілька ключових посад, приголомшивши деяких союзників і давши зрозуміти, що він серйозно налаштований на зміну.