Мальдіви постачають до РФ мікросхеми на десятки мільйонів доларів в обхід санкцій
Джерело: Nikkei Asia
Мальдіви, оточені блакитними водами та сонячною погодою, є популярним місцем для багатьох туристів. Одначе, є й інша сторона місця чарівних курортів. Країна також є транзитним пунктом для вантажів для РФ в обхід західних санкцій.
Згідно з даними, отриманими від індійської дослідницької фірми Export Genius, за рік після повномасштабного вторгнення Росії в Україну приблизно 400 000 напівпровідників американського виробництва на загальну суму у $53,6 млн було відправлено в Росію через Мальдіви. Враховували постачання вартістю від $50 000. Це 19% від обсягу товарного експорту Мальдів у 2021 році, який в ООН оцінили у $280 млн.
Тож нині країна є другим постачальником напівпровідників до РФ після Китаю.
Постачання напівпровідників різко зросли у травні 2022 року — того самого місяця, коли російський авіагігант “Аерофлот” відновив рейси між Мале та Москвою. Польоти були призупинені через вторгнення в Україну в лютому цього року.
Це раптове зростання відбулося попри те, що, за словами Акіри Мінамікави, старшого директора з консультацій Omdia, ринку напівпровідників на Мальдівах не існує.
За даними митниці, 14 експортерів переправила напівпровідники до Росії. Тоді як жодна з цих компаній не базується на Мальдівах.
Одна з таких компаній, Mykines зі штаб-квартирою в Лондоні, експортувала мікросхем приблизно на $40 млн, або 80% від загального обсягу. У квітні 2023 року у The Financial Times повідомляли, що Mykines відправив до Росії електронного обладнання на суму близько $1,2 млрд.
Другою компанією в списку стала гонконгська Pixel Devices.
Одне з джерел із судноплавної компанії розповіло, що постачання напівпровідників зі США до Росії можливі. Для цього потрібно зазначити одержувачем мальдівську торгову або експедиторську компанію.
Наразі напівпровідники та мікросхеми залишаються єдиним товаром, постачання якого збільшилося до Росії після введення санкцій.
Варто нагадати, один із високопосадовців США раніше повідомив, що РФ все успішніше ухиляється від західних санкцій щодо електроніки. Зокрема на початку цього року Росія змогла реімпортувати певні ключові категорії електроніки приблизно на довоєнному рівні.
- 20 липня після зустрічі глав МЗС у Брюсселі заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський заявив, що підтримка України та держав-членів Європейського Союзу, котрі несуть витрати на тлі російської агресії, має фінансуватися Росією.
- США разом з союзниками та партнерами впроваджують санкції проти широкого кола юридичних та фізичних осіб РФ в областях оборони, технологій, фінансових послуг та енергетики.
- Рада Європейського Союзу продовжила на шість місяців, до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
- Сполучені Штати Америки готуються запровадити обмеження проти Киргизстану за допомогу Росії в ухиленні від санкцій Заходу.
За даними аналітиків, росіяни просунулися у районах Лимана, Торецька та Новопавлівки.
У ніч на 25 травня російські війська здійснили масовану атаку України, внаслідок чого є руйнування та жертви.
У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.
Аналітики проєкту DeepState оновили мапу бойових дій на Сумщині. Наразі 62,6 км² території області позначені як окуповані.
У ніч на 18 травня російські війська здійснили масовану атаку безпілотниками по Київській області. Один із дронів влучив у приватний будинок, де мешкала родина 4-річного Марка. Унаслідок удару загинула його мама, яка кинулася на сина, щоб захистити.