САП ініціювали конфіскацію майна родини топполіціянта після розслідування журналістів

Джерело: Схеми

Після розслідування журналістів “Схем” прокурори САП ініціювали конфіскацію майна родини столичного топполіцейського – заступника начальника ГУ Нацполіції Києва Тараса Полієнка. Раніше родина Полієнків намагалася пояснити свої статки наявністю “Волги”, яка, за їхніми словами, прирівнювалась по вартості до житлової квартири у Києві.

Як з’ясували журналісти, на тещу Полієнка були записані двоповерховий пентхаус та два паркомісця в ЖК бізнес-класу у Києві.

Прокурори просять суд визнати “необгрунтованими активами” квартиру площею 220 квадратних метрів та паркомісця, а також дохід від продажу зазначених апартаментів – і надалі стягнути це все в дохід держави.

Аналізом доходів та видатків посадовця, членів його сім’ї і родичів встановлено неможливість набути ці об’єкти нерухомості шляхом законних доходів. Після придбання цих активів їх використовували посадовець і його сім’я, а не родичка, що разом з іншими даними вказує на те, що вона набула їх у власність саме за дорученням посадовця, – повідомляє пресслужба антикорупційної прокуратури.

У НАЗК, на підставі матеріалів яких прокурори подали позов, додали, що після виходу розслідування “Схем” теща Полієнка продала апартаменти. Тому, коштом доходів від продажу це збільшило суму позову.

У розслідуванні журналісти також розповіли, що теща Полієнка – Валентина Ткаченко – з 1998 року офіційно заробила 100 гривень. На пенсію вона вийшла у 2014 році, нині отримує менш як три тисячі гривень на місяць. Таку ж пенсію отримує і її чоловік. Всі його офіційні доходи за три роки, без урахування пенсії, склали близько 350 тисяч гривень. Тобто сумарно офіційних коштів не вистачило б на придбання цього нерухомого майна в житловому комплексі.

У коментарі Полієнко повідомив, що йому невідомі “обставини придбання” квартири, а його дружина пояснила, що її матір заробляла на вирощуванні квітів, і, крім того, в родині “була “Волга”, яка прирівнювалась по вартості до житлової квартири в місті Києві”.

Данія стане першою європейською країною, яка закріпить за людиною авторське право на її зовнішність, риси обличчя та голос. Такий крок спрямований на боротьбу з дипфейками — реалістичними фото- й відеоматеріалами, створеними штучним інтелектом без згоди людини.

У четвер, 3 липня, у віці 76 років померла акторка театру та кіно, заслужена артистка України Тетяна Шеліга.

В Україні 3 липня відзначають День зенітних ракетних військ Повітряних сил Збройних сил України.

У UAnimals нагадали, що війна Росії проти України завдає масштабної шкоди не лише людям, а й природі та екосистемам країни.

Активісти руху “Жовта Стрічка” повідомляють про суттєве збільшення випадків кишкових інфекцій серед дітей на тимчасово окупованих територіях Запорізької, Херсонської та Луганської областей.