З Південної Кореї до США екстрадували росіянина, причетного до хакерської банди вимагачів
Джерело: CNN
Громадянина РФ екстрадували з Південної Кореї до США для висунення йому звинувачень у причетності до групи хакерів-вимагачів.
За даними міністерства юстиції США, 42-річного Євгенія Птіцина підозрюють у керуванні продажами, розповсюдженням та експлуатації програмного забезпечення Phobos, яке застосовували для понад 1000 атак на державні та приватні організації з метою вимагань коштів.
Зокрема серед постраждалих від таких хакерських атак – державні установи, медичні заклади, школи. Попередньо, загальна сума коштів, отриманих бандою шляхом вимог – 16 млн доларів.
Така новина – перемога для ФБР, якому зазвичай доводиться чекати, поки підозріванні у вимогах виїдуть за межі Росії, аби спробувати арештувати їх, оскільки між США та РФ немає домовленостей про екстрадицію.
Торік злочинці, які використовували Phobos, вимагали у дитячої лікарні у Північній Кароліні близько 100 000 доларів та близько 300 000 доларів у школи в Каліфорнії, мовиться в обвинувальному акті.
Птіцину висунуто обвинувачення у змові з метою шахрайства з використанням електронних засобі зв’язку та комп’ютерів. Вперше він постав перед судом округу Меріленд 4 листопада.
Ймовірно, росіянин обіймав керівну посаду у групі вимагачів Phobos, зокрема керував криптовалютним гаманцем, на який переказували кошти “партнери” чи хакери, які платили за доступ до програмного забезпечення.
Арешт Птіцина – ще один приклад потужних зусиль міністерства юстиції США у боротьбі з вимагачами, які завдали американським школам та лікарням багатомільйонних збитків.
За оцінками компанії Chainalysis, яка відслідковує криптовалюти, торік кіберзлочинці вимагали у різноманітних організацій по всьому світу рекордну суму в 1,1 млрд доларів, попри спроби американського уряду перекрити їх грошові потоки.
- Хакери з Dark Angels, які стоять за кібератакою на американську компанію, що займається розповсюдженням фармацевтичних препаратів Cencora Inc., отримали виплату у сумі 75 мільйонів доларів США, що стало найбільшою виплаченою сумою за вимагання у кіберпросторі.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.
17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.