Данія передасть Україні ще 13 винищувачів F-16
Джерело: спільна пресконференція
19 листопада прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен зауважила, що країна спорядила Силам оборони шість літаків F-16. Загалом Україні має отримати 19 винищувачів.
Фредеріксен нагадала, що з літа минулого Данію залучили до підготовки українських пілотів на цих винищувачах.
Це було складно, але ми змогли досягти успіху. Тому, нині процес триває. Буде ще партія і ще одна наступна партія. Загалом буде 19 (винищувачів – ред.), – запевнила вона.
Нідерланди та Данія стали першими країнами, котрі підтримали передачу Україні винищувачів F-16 після тренувань українських пілотів. Оллонгрен зауважила, що 42 винищувачі F-16, про які раніше говорив президент України Володимир Зеленський, – це всі літаки цього класу, які є на озброєні її країни. Нідерланди спрямують всі ці винищувачі на потреби України – “невелика частина з них піде на навчання, а решта – в ЗСУ”.
Данія, Нідерланди, Норвегія та Бельгія зобов’язалися відправити в Україну близько 45 винищувачів, що достатньо для трьох невеликих ескадрилій.
- Юрій Ігнат розповів, як проходять тренування українських пілотів на винищувачах F-16.
- Колишній Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що згідно з міжнародним правом Україна може завдавати ударів по військових цілях на території Росії з отриманих від союзників F-16.
- В естонській розвідці вважають, що РФ остерігається отримання Україною винищувачів F-16, а тому посилила ракетні удари.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.
Сестра очільника Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва, який за дорученням президента РФ Володимира Путіна вів переговори з представниками адміністрації президента США у Вашингтоні, відвідала Україну в лютому 2025 року за американським паспортом.
Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч анонсував перевірку всіх випадків присвоєння почесного громадянства країни. Ініціатива пов’язана з сумнівами щодо обґрунтованості частини таких рішень, серед яких — надання статусу відомій російській пропагандистці, ведучій “Первого канала” Катерині Андрєєвій.