Путін готовий до обговорення з Трампом угоди про припинення вогню – Reuters
Джерело: Reuters
Володимир Путін відкритий для обговорення угоди про припинення вогню в Україні з Дональдом Трампом, але виключає будь-які серйозні територіальні поступки та наполягає на тому, щоб Київ відмовився від прагнення вступити до НАТО, повідомили Reuters п’ять джерел, обізнані з ситуацією.
У першому детальному звіті про те, що президент Путін прийме угоду, укладену за посередництва Трампа, п’ятеро нинішніх і колишніх російських посадовців заявили, що Кремль може загалом погодитися заморозити війну вздовж лінії фронту.
За словами трьох осіб, які побажали залишитися анонімними, може бути місце для переговорів щодо точного поділу чотирьох східних областей Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської.
Росія також може бути відкритою для виходу з відносно невеликих частин території, які вона захопила в Харківській та Миколаївській областях, на півночі та півдні України, заявили двоє посадовців.
Якщо припинення вогню не буде досягнуто, за словами двох джерел, Росія продовжить воювати.
Хоча Росія проти приєднання України до НАТО, проте відкрита для обговорення гарантій безпеки для Києва, за словами п’яти нинішніх і колишніх посадовців.
Інші українські поступки, яких Кремль може домагатися, включають погодження Києва обмежити чисельність своїх збройних сил і зобов’язання не обмежувати використання російської мови, повідомляють джерела.
- На початку березня 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення, Росія запропонувала Україні проєкт “мирної угоди”, який нагадував умови капітуляції. Проєкт під назвою “Договір про врегулювання ситуації в Україні та нейтралітет України” передали українській делегації 7 березня, під час третього раунду переговорів у Біловезькій пущі в Білорусі.
- Україна та Росія ведуть конфіденційні переговори з метою досягнення компромісів, повідомляє редакторка політичного відділу німецького видання Die Zeit Аліса Бота.
В Харкові 71-річного чоловіка визнали винним в умисному вбивстві власної дружини і засудили до дев’яти років ув’язнення.
Верховна Рада 20 листопада ухвалила у другому читанні і загалом законопроєкт №11410, що передбачає позбавлення державних нагород зрадників України.
Священника, який дозволив зняти у церкві кліп на пісню Сабріни Карпентер, усунули від керування храмом та позбавили обов’язків, звинувативши у поганому управлінні.
Президент Туреччини Таїп Ердоган виступив проти рішення США дозволити Україні використовувати ракети великої дальності для атак по території Росії й закликав до стриманості.
Посольства Греції та Італії в Києві повідомило про закриття 20 листопада через безпекові ризики. У заяві дипустанови зазначено, що громадянам рекомендується уникати пересування та залишатися в безпечних місцях.