СБУ затримала 22-річного чоловіка, який коригував атаки РФ та скоював підпали
Джерело: Служба безпеки України
Служба безпеки затримала чоловіка, який коригував російські атаки та скоював підпали. Затриманий діяв одразу у двох регіонах.
Затриманий – 22-річний бариста з Вінниці, який працював на російські спецслужби. Його дистанційно завербувала ГРУ у жовтні цього року.
Встановлено, що він збирав інформацію про одну з ТЕЦ на Київщині, яку окупанти планували атакувати ракетами і дронами.
Також він намагався виявити радіолокаційні станції ЗСУ, які захищають повітряний простір столичного регіону, зокрема над тепловими електростанціями.
Діяв затриманий і на Вінниччині, де намагався підпалити трансформаторні підстанції на залізниці.
Утім, військова контррозвідка СБУ викрила зловмисника, задокументувала його злочини і затримала “по гарячих слідах” після спроби підпалити трансформатор.
Під час обшуків у затриманого вилучено мобільний телефон з анонімним чатом у месенджері, через який він “звітував” своєму російському куратору.
Слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
- Служба безпеки спільно з Нацполіцією затримали поплічників РФ у Волинській та Запорізькій областях. За вказівками ворога фігуранти вчиняли підпали і шпигували за українськими захисниками.
Вищий антикорупційний суд (ВАКС) не продовжив строк дії обов’язків, покладених на ексголову правління “Нафтогазу” Андрія Коболєва, якого обвинувачують у заволодінні 229,25 млн грн премії.
Президент України Володимир Зеленський в середу, 20 листопада, провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском.
Українська розвідка спростувала повідомлення про “особливо масований обстріл України” 20 листопада, який розповсюджують соцмережами від імені ГУР.
На Рівненщині внаслідок пожежі загинули троє малолітніх дітей. Трагедія трапилася сьогодні зранку, 20 листопада.
В Європі посилюють регулювання короткострокової оренди житла, яку розглядають як одну з причин житлової кризи та зростання цін на оренду. Польщі рекомендували впровадити заходи для контролю цього ринку, почавши з трьох ключових кроків: створення реєстру такого житла, визначення чіткого терміну “короткострокова оренда” та встановлення правил для її регулювання.