МКС видав ордери на арешт Нетаньягу та Галланта за війну у Газі

Джерело: Міжнародний кримінальний суд 

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі (МКС) видав ордери на арешт прем’єр-міністра та ексміністра оборони Ізраїля – Біньяміна Нетаньягу та Йоава Галланта – за “злочини проти людяності та воєнні злочини”, скоєні щонайменше з 8 жовтня 2023 року по 20 травня 2024 року.

Ордери на арешт класифіковані як “секретні” з метою захисту свідків та забезпечення розслідувань. Однак певну інформацію про причини видачі ордерів вирішили опублікувати, оскільки “поведінка, аналогічна тій, яка вказана в ордері, ймовірно, триває”.

Також в МКС наголосили, що оголошення інформації про ордери на арешт є в інтересах жертв і їхніх сімей.

У рішенні Палати МКС вказано, що Нетаньягу та Галлант несуть кримінальну відповідальність за злочини, скоєні за участі інших осіб, серед яких:

  • голод, як метод ведення війни
  • злочини проти людяності у вигляді переслідування, вбивства тощо
  • навмисні атаки на цивільне населення

Члени МКС вважають, що Нетаньягу та Галлант діяли проти цивільного населення Гази у межах конфлікту з ХАМАС і їхні злочини проти людяності були “широкомасштабними і систематичними”.

Також зазначається, що ізраїльські посадовці “навмисне та свідомо” позбавили цивільних у Газі їжі, води, ліків, палива, електроенергії, тобто речей, необхідних для життя.

Такого висновку дійшли беручи до уваги те, що Нетаньягу та Галлант “порушували міжнародне гуманітарне право і не змогли співпрацювати для надання допомоги засобами, якими вони володіли”. При цьому, вважають в МКС, жодних воєнних необхідностей обмежувати надання гуманітарної допомоги цивільним у Газі не було.

“Попри заклики, зроблені, зокрема, Радбезом ООН, Генсеком ООН, державними та урядовими і цивільними організаціями щодо гуманітарної ситуації у Газі, було дозволено лише мінімальну гуманітарну допомогу”, – мовиться у повідомленні.

Ці фактори – нестача їжі, води, ліків, палива, електроенергії, медичних засобів тощо – призвела до смерті цивільних, зокрема дітей, через недоїдання та зневоднення. Медикам доводилось проводити операції та надавати іншу медичну допомогу цивільним без знеболювальних, що “спричиняло сильні біль і страждання”. Це рівносильно злочинам проти людяності.

Ці дії призвели до того, що цивільні у Газі були позбавлені основних прав – зокрема права на життя та здоров’я – і стали об’єктами переслідувань з політичних та/або національних мотивів, що також вважається злочином проти людяності.

Нетаньягу та Галлант, наголосили в МКС, також несуть відповідальність за воєнні атаки на цивільних у Газі.

“Існують розумні обґрунтування вважати, що Нетаньягу та Галлант, попри те, що у них були доступні заходи для запобігання чи припинення злочинів, чи передачі справи у компетентні органи, не зробили цього”, – наголошується у повідомленні.

25 листопада Яготинський районний суд Київської області розгляне справу щодо жінки, котра скинула собаку на ім’я Горошинка з мосту на залізничному вокзалі в Яготині.

Протягом останніх днів в Ліоні на автомобілях почали з’являтися написи в кольорах українського прапора, а перед тим їх бачили в інших містах Франції. 

Американська телеведуча Еллен Дедженерес та її дружина акторка й письменниця Порша де Россі після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах в США переїхали до Великої Британії.

Народна депутатка Ніна Южаніна розкритикувала бюджетні витрати на 2024 рік, назвавши їх неприпустимими в умовах війни. Вона наголосила, що 80 млрд грн із державного бюджету мають бути спрямовані на армію, а не на другорядні економічні програми.

Прокурори відстояли у Верховному Суді вирок для кам’янчанина, який вчинив сексуальне насильство стосовно 8-річної дівчинки.